16:20 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > דרישה מרה"מ: "בדוק לאן הולכים הכספים שנשלחים לרש"פ"

דרישה מרה"מ: "בדוק לאן הולכים הכספים שנשלחים לרש"פ"

מתקן מי השופכין באל-בירה ממשיך לזהם את הסביבה, ח"כ שרן השכל דורשת הסבר. "זיהום מים - טרור סביבתי"

"המזהם – ישלם", כך דורשת חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד) בפנייה לראש הממשלה בנימין נתניהו. לדברי השכל, הזיהום הסביבתי המתמשך ממתקן מי השופכין באל בירה חייב להיפסק.

לדברי השכל, זיהום הסביבה הוא לא פחות מפעילות טרור: "זיהום מים הוא טרור סביבתי לכל דבר ועניין. לפיכך, יש לפעול כנגדו במלוא חומרת הדין והגיע הזמן שהרשות תיקח אחריות על מעשיה, ואם לא, שתשלם על כך".

 מי שופכין באל בירה. צילום: יגאל דילמוני, טוויטר

דבריה של ח"כ השכל נאמרו על רקע הזיהום הסביבתי המתמשך שיוצא ממתקן מי השופכין באל-בירה. חברת הכנסת דורשת כי ראש הממשלה יוודא כי הכספים הרבים שמועברים לרשות הפלסטינית יגיעו לחברה ולא לארגוני טרור. "הממשלות האחרונות נקטו במדיניות אשר נועדה לשמר את הסביבה ולמנוע מפגעים אקולוגיים. על כן, מבוקש בזאת כי כבוד ראש הממשלה יבחן את המפגע המדובר ויורה על העברת כספים לטובת שיקום המתוך הכספים שאמורים להיות מועברים לרשות פלסטינאית מצד מדינת ישראל", אמרה השכל.

ח"כ השכל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ השכל. "הגיע הזמן שהרש"פ יקחו אחריות". צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

השכל הוסיפה כי "הזרמת שפכים לנחלים  ע"י גופים שונים ברשות הפלסטינית מייצר פגיעה חמורה בסביבה, כשההשפעה על מי התהום, הדגה ומי ההשקיה תורגש שנים קדימה", אמרה השכל. "שיקום הנחלים והסביבה הטבעית הנושקת לו, דורשת לפעול להפסקת הזרמת השפכים מהרשות הפלסטינית. לאחר מאבק ממושך בזיהום שמגיע מהרשות הפלסטינאית ניסינו להגיע לפשרה ובניית מט"שים. לצערנו, הרשות הפלסטינית לא מוכנה לשתף פעולה. הגיע הזמן שהמזהם ישלם".

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

יהורם גאון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יהורם גאון: "המתקפה על הדתיים מזכירה את דר שטרימר האנטישמי"

חתן פרס ישראל לזמר העברי, יהורם גאון המתגורר ברמה"ש, תוקף את המאבק המתקיים בעיר נגד הקהילה התורנית המקומית: "יש פה שונאי ישראל"