אתמול חשפנו כי ביומנו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט מופיעה "פגישה עם איש תקשורת", כאשר פחות משעתיים לאחריה חשף עיתונאי ערוץ 13 אביעד גליקמן את לוח הזמנים לקבלת החלטה בעניין תיקי נתניהו.

יומן היועמ"ש

הציוץ

משרד המשפטים הכחיש אפשרות שיש קשר בין ה'בכירים בפרקליטות' שהוזכרו בציוץ – לבין היועמ"ש. הכתב אביעד גליקמן סירב להגיב.

בעקבות הידיעה, פנה עו"ד יעקב כהן למ"מ פרקליט המדינה החדש עו"ד דן אלדד בדרישה לפתוח בחקירה כנגד היועמ"ש בחשד לעבירות של מרמה והפרת אמונים. זאת בשל בשל החשש מהדלפה שבוצעה לכאורה על ידו. במכתב מסביר עו"ד כהן שאמון הציבור במערכת נמצא בשפל חסר תקדים בשל מאות הדלפות ובשל התנהלות הפרקליטות, וחובה למצוא דרך להחזיר את הספינה למסלולה הנוכחי.

הסמכות לפתוח בחקירה נגד היועמ"ש נתונה בידיו של פרקליט המדינה בלבד.

עו"ד יעקב כהן מסר: "החל מתחילת שנת 2017 החלו לזרום לתקשורת הדלפות מתיקי נתניהו, כאשר כפי שחשף אבי וייס, חלק גדול מהן יצאו ממשרדו של היועהמ"ש מנדלבליט ומשניו. ממש במקביל, החל להשתנות הסיקור של היועהמ"ש בתקשורת באופן דרמטי מסיקור עוין ומלגלג, לסיקור חיובי ומפרגן, כאשר לא אחת הפרשנים באולפנים ממש הדהדו מסרים שלו ושל פרקליטות המדינה.

כפי שנחשף בדצמבר האחרון, מנדלבליט נפגש 71 פעמים עם עיתונאים, אך הוא התעקש שלא לפרסם את שמותיהם ורק לאחר עבודת הצלבה לא פשוטה שביצעו בארגון בצלמו, אנו מגלים כי ככל הנראה אחד מאותם אנשי תקשורת הוא לא אחר מהפרשן לענייני משפט של ערוץ רשת 13, אביעד גליקמן, שכמעט כל ערב שני פרסם הדלפות של תמלולי וחומרי חקירה סודיים מחקירות נתניהו.

לא מן הנמנע כי הסיבה העיקרית להדלפות הללו היא שהיועץ המשפטי לממשלה עצמו סחיט לאור מעורבותו בפרשת הרפז והשמועות על חומרים מפלילים, שלפחות בינתיים צוברים אבק במרתפי משטרת ישראל והפרקליטות עד ליום פקודה בו היועהמ"ש יפסיק לשרת את רצונם של המושכים בחוטים במדינת העומק.

מערכת המשפט הישראלית איבדה כל רסן והגיעה העת שכנסת ישראל תנצל את הסמכות שלה בהתאם לחוק יסוד: הכנסת, תכנס דיון ותחשוף את האמת מאחורי הטענות כלפי החשוד בפלילים בפרשת הרפז, מר אביחי מנדלבליט".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.