שר החינוך נפתלי בנט. צילום: הלל מאיר/TPS

 

בירושלים דורש מבנט: בטל תקציבים לאוני' העברית בשל התמיכה בפעילת ה-.

בעקבות כוונת להצטרף לעתירת בג"ץ נגד הכוונת המדינה לאסור את כניסתה של פעילת החרם (BDS) לארה אל קאסם, שיגרו היום (ג') יו"ר הבית היהודי בירושלים וסגנית ראש העיר ירושלים חגית משה ומספר 2 ברשימתה יהודה פרוידיגר מכתב לשר החינוך נפתלי בנט בדרישה לשלול את תקציבה של האוניברסיטה העברית.

אל קאסם בבית המשפט המחוזי. צילום: קובי ריכטר/TPS

 

"רקטור האוניברסיטה מבהיר כי האוניברסיטה מסייעת לה סיוע פעיל בעצה ובכסף, שותפה באמצעות עורכי הדין אלון הראל ורן חסין להגשת בג"ץ בנידון ומנהלת מגעים עם השר לבטחון פנים מר גלעד ארדן", נכתב במכתב.

לדברי משה, "האוניברסיטה, המתמודדת עם גרעון אדיר של 1.3 מליארד ש"ח, מקבלת סיוע במאות מליוני ש"ח מכספי משלם המיסים להתמודדות עם גרעון שיצרה בעצמה, משתמשת בכסף הציבורי הזה לסיוע למתנגדי המדינה, לשונאיה הקוראים בכל העולם להחרמתה".

"תוכנית ההבראה עליה חתמה הנהלת המוסד, אמורה לגרום לכך שההוצאות יהיו ממוקדות בפעילות ישירה של האוניברסיטה ושזו תתנהל בחסכון ובהידוק חגורה תוך בקרה להיכן הולך הכסף ולא לשימוש ככלי עזר לשונאיה של המדינה. אנו קוראים לך להפסיק את העברת הכספים למוסד זה לפחות עד בדיקה מחודש של השימוש הנעשה בכספי הציבור. לא יתכן שהציבור יממן בכספו גוף הלוחם נגדו", לשון המכתב.

כזכור, עפ"י הצו הזמני שהוציא השופט פוגלמן ביום ראשון השבוע, הפעילה הפלסטינית לארה אל-קאסם שנרשמה כסטודנטית באוניברסיטה תשאר בישראל לפחות עד לדיון בבקשת הערעור שהגישה לבית המשפט העליון. אם תידחה הבקשה, פעילת החרם – תגורש מישראל.

בתוך כך, לקראת הדיון מחר בעתירתה של אל קאסם, פנתה הבוקר תנועת "אם תרצו" לבג"ץ בבקשה להצטרף לעתירה כמשיבה.

חגית משה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
חגית משה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא