3:59 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > דרישה: לפטר את השופטת שדחתה את מעצר המחבל

דרישה: לפטר את השופטת שדחתה את מעצר המחבל

עו"ד מיכה לייקין-אבני, שאביו נרצח בפיגוע בקו 78 בירושלים פנה לשרת המשפטים איילת שקד: "בטלי את מינויה של חגית מאק-קלמנוביץ"

האם השופטת חגית מאק-קלמנוביץ' תישא בתוצאות החלטתה לשחרר את המחבל שרצח את יוסי קירמה ואת לבנה מליחי הי"ד בטרם נכנס לכלא? כך דורש עוה"ד מיכה לייקין-אבני במכתב ששלח לשרת המשפטים איילת שקד.

"נדהמתי לקרוא אתמול בכלי התקשורת כי המחבל שרצח את איש היס"מ יוסף קירמה ז"ל ואת פנסיונרית הכנסת לבנה מליחי ז"ל היה אמור להתחיל לרצות עונש מאסר בפועל כבר במאי 2016 ואילו השופטת חגית מאק-קלמנוביץ החליטה לדחות את ביצוע מאסרו בחמישה חודשים בגלל שיקולי נוחות/רגישות של המחבל", כתב לייקין-אבני.

לייקין-אבני הוא בנו השכול של ריצ'ארד לייקין הי"ד שנרצח בפיגוע הירי והדקירה בקו 78 בארמון הנציב שבירושלים לפני כשנה.

המחבל עצור בידי כוחות הביטחון
המחבל עצור בידי כוחות הביטחון

לדבריו, "מדובר באחד המחדלים החמורים ביותר בהיסטוריית השפיטה בישראל, מחדל אשר קשור קשר ישיר לאובדן חיי אדם יקרים".

לייקין-אבני הוסיף במכתבו כי "מחדל זה חמור אף יותר מאחר שהמחבל השתייך לארגון הטרור "חמאס" והתהדר בעבר עשיר ופומבי של תקיפת שוטרים ובהתבטאויות חבלניות התומכות ומעודדות טרור והסתה במדיה החברתית".

במכתב, קבע הבן השכול כי "הסלחנות של הפרקליטות ושל מערכת השפיטה בכל הקשר לעבירות בטחון חייבת להיפסק".

בהמשך מכתבו מספר לייקין-אבני על האופן בו נרצח אביו: "ב-13 באוקטובר 2015 ,לפני כמעט שנה, בהא עליאן ובילאל אבו-גאנם, חברי ארגון החמאס ותושבי מזרח ירושלים, עלו לקו האוטובוס מספר 78 בשכונת ארמון הנציב בירושלים והחלו לירות ולדקור את הנוסעים ללא הבחנה. אבי, ריצ'רד לייקין, פנסיונר בן 76, נורה ונדקר בראשו, בפניו ובבטנו מספר רב של פעמים. רוב איבריו הפנימיים נפגעו. במשך שבועיים, עד מותו, שכב אבא ללא הכרה במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם".

"לבטל את מינויה". הפנייה אל שקד
"לבטל את מינויה". הפנייה אל שקד

הרגישות שלו לאופן בו פעלה השופטת במקרה שהוביל לפיגוע אתמול, נובעת מכך שאחד המחבלים שרצחו את אביו הודה במשפט לאחר הפיגוע כי המשיך להיות חבר בארגון חמאס גם לאחר הפיגוע.

ריצ'ארד לייקין הי"ד
ריצ'ארד לייקין הי"ד

לייקין-אבני מפציר בשקד לנצל את תפקידה כיו"ר הוועדה למינוי שופטים ולהדיח את שופטת בית המשפט המחוזי חגית מאק-קלמנוביץ' ואף להופיע בפני הוועדה על מנת לשטוח את טיעוניו במקרה זה.

"אנשי מערכת הביטחון עמלים לילות כימים ומסכנים את חייהם במטרה לשמור על ביטחון אזרחי מדינת ישראל, רק בכדי לגלות ששופטים סלחנים בירושלים משחררים מחבלים לחופשי. איש היס"מ יוסף קירמה ז"ל שנרצח אתמול הוא דוגמא מצמררת וכאובה לכך. שוב ושוב שומעים ראיונות עם אנשי בטחון שחוזרים על אותה אמירה: "המשחק ידוע לנו: אנחנו עובדים קשה, מסכנים את חיינו, רודפים ועוצרים מחבלים – ומערכת המשפט משחררת." באווירה כזו, כוחות הביטחון מאבדים את אמונם במערכת השפיטה ועם ישראל מהר מאוד אחריהם".

"אני לא סולח לך"

גם חבר הכנסת יהודה גליק (ליכוד) הפנה אצבע מאשימה לעבר השופטת מאק-קלמנוביץ', שאחראית לדבריו לעיכוב כניסתו של המחבל מסילוואן לכלא. "כתוצאה מכך שדחית את ריצוי מאסרו של מחבל במשך 4 חודשים, הוא רצח אתמול שני יהודים תמימים ופצע רבים אחרים", כך כתב גליק על הפיגוע הרצחני אמש בירושלים בפוסט שפרסם הבוקר בפייסבוק. בפיגוע נרצחו השוטר יוסף קירמה ולבנה מליחי הי"ד.

"התאכזרת לרחמנים וריחמת על אכזרים", האשים גליק את השופטת בפוסט. בתחילה כתב גם כי "דם הרוגי הפיגוע מרוח על ידייך", אך בהמשך עידן את הפוסט ומחק את המילים הללו.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב