ארגון שמאל רדיקלי פועל נגד מדינת ישראל – ודורש ממנה החזרי מס בגין תרומות. כך עולה ממכתב ששלח ח”כ בצלאל סמוטריץ'(הבית היהודי) ליו”ר בנוגע לארגון “”. לדברי סמוטריץ’, הנציגות הישראלית של ארגון זכויות האדם הבינלאומי פועלת באופן מוטה “באופן קיצוני כנגד מדינת ישראל ומנהיגיה”, זאת על אף שהארגון מגדיר עצמו כ”ארגון מתנדבים בינלאומי, א-פוליטי ובלתי-תלוי, הפועל למניעת הפרות זכויות אדם חמורות ברחבי העולם”. על אף זאת, הארגון מגיש בקשה מדי שנה לקבל החזרי מזס בעבור תרומות שהוא מקבל.

סמוטריץ’ הוסיף, “אין עוררין כי הדברים חמורים ולא מובן מאיפה עזות המצח של עמותה זו המבקשת הכרה להחזר מס בגין תרומות ממדינת ישראל שאותה היא לא מפסיקה לחרף ולגדף, בישראל ובעולם כולו”.

הפטריוטים דנים בדרישת סמוטריץ’

בשיא אינתיפאדת הסכינים: “ישראל הורגת חפים מפשע”

פעילות “אמנסטי ישראל” נגד המדינה ענפה למדי. בשנים 2009 ו-2010, הפיק הארגון צמד דו”חות, המבקרים את ישראל באופן שקרי וחד-צדדי. בין השאר, הפיקה אמנסטי דו”ח על “פשעי מלחמה” שביצעה מדינת ישראל במהלך מבצע עופרת יצוקה. במסמך השני שחיברה,”דו”ח המים” נטען כי מדינת ישראל מייבשת את הפלסטינים ומונעת מהם מים.

לאחר מבצע “צוק איתן” פרסמה העמותה דו”ח בו מאשימה את ישראל בהפרת החוק הבינלאומי. ואף הקדישה פרק מיוחד ל”פשעים” שביצעה מדינת ישראל ב”יום שישי השחור” בו נחטף סגן הדר גולדין. בשנה האחרונה המהלך “אינתיפדת הסכינים” הוציאה העמותה דו”ח נוסף המאשים את מערכת הביטחון ב”הרג חפים מפשע”.

ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח”כ בצלאל סמוטריץ’. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בתחילת השנה האזרחית, פרסמה העמותה קריאה להפגנת תמיכה בסרבניות גיוס. נוסף על כך, העמותה מנהלת קמפיין שלם המרכז את פשעי המלחמה שביצעה מדינת ישראל ובו מאפשרת לכל מאן דבעי לקחת חומרים ולתבוע את מדינת ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג.

סעיף 46 לפקודת מס הכנסה קובע למעשה כי מי שתורם לעמותה המופיעה ברשימה זכאי לקבל החזר ממס הכנסה כאשר הוא מגיש חשבונית המעידה על תרומתו לעמותה. בפועל מדובר בהטבה משמעותית שמסייעת לעמותות לגייס תורמים.

בשל טענות אלו, כאמור, פנה סמוטריץ’ לח”כ גפני בבקשה לפצל את עמותת “אמנסטי ישראל” משאר העמותות בדיון על מימון ולקיים דיון נפרד על בקשתה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.