” פנתה אתמול (ג’) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי בדרישה להעמיד לדין את הזמר , על רקע קריאתו לבני הקהילה הלהט”בית לא להתגייס לצה”ל ולא לשלם מיסים, כך פורסם ב”360″. בפנייתם כתבו חברי התנועה כי “התבטאותו של סקעת איננה בגדר חופש ביטוי לגיטימי, אלא בגדר המרדה וניסיון שידול לאי-ציות לחוקי המדינה”, וחיזקו את דרישתם בציטוט סעיף בחוק העונשין שקובע כי “המעורר מרידה או משתתף בה, דינו – מאסר 15 שנה”.

קרא להשתמט משירות צבאי ומתשלום מסים. הראל סקעת. צילום: פלאש 90
קרא להשתמט משירות צבאי ומתשלום מסים. הראל סקעת. צילום: פלאש 90

 

“התנהלותו של הראל סקעת מהווה הפעלת לחץ פסול ובלתי חוקי בעליל על הגורמים המקצועיים במשרד הרווחה ועל מקבלי ההחלטות בממשלה. סקעת מוזמן להתמודד לכנסת ולהשפיע על המדיניות בדרכים כשרות ודמוקרטיות. הניסיון של קבוצה קטנה וכוחנית לכפות את השקפת עולמה על עמדת הרוב, שנבחר בדרך דמוקרטית, הוא מעשה אנטי דמוקרטי ומערער את שלטון החוק. אנו קוראים ליועץ המשפטי לממשלה למצות את הדין עם סקעת על ההמרדה החמורה”, כך נמסר מ”התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית”.

 כזכור, לפני יומיים קרא הזמר הראל סקעת לעוקביו ברשתות החברתיות להשתמט משירות בצה”ל ומתשלום מיסים בעקבות תשובת המדינה לבג”ץ לפיה זוגות חד מיניים לא יוכלו לאמץ ילדים. בראיון ל-Ynet הבהיר סקעת כי הוא אינו חוזר בו מדבריו. כזכור, תגובת המדינה ניתנה בתשובה לעתירת “אבות גאים”. ביום חמישי הקרוב יתקיים דיון בעתירה, עמדת משרד העבודה והרווחה ומשרד המשפטים היא כי על הנושא להתברר בכנסת ולכן יש לדחות את העתירה.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.