הג'יאהד האסלאמי
הג’יאהד האסלאמי

 

התייחס הבוקר למציאות המתוחה בגבול הדרום במהלך תדרוך לכתבים צבאיים. הגורם אמר כי המבצע לטיפול במנהרה שנמצאה לא הסתיים וישנן עוד פעולות רבות שצריך לבצע. ״בפיצוץ המנהרה נהרגו חמישה חופרים כך שאנו מעריכים שהם הופתעו מהפעולה שלנו״ אומר הגורם הבכיר בפיקוד הדרום. ״לאחר מכן נהרגו עוד כתשעה פעילים, בהם בכירים בג׳יהאד האסלאמי הפלסטיני ואנחנו מעריכים שיש עוד כחמישה קבורים תחת ההריסות״.

באשר לנקמה שהג׳יהאד האסלאמי צפוי להוציא אומר הגורם הבכיר בפיקוד ״האויב נמצא בדילמה גדולה איך להגיב ומתי להגיב. מי שמרסן אותם כרגע זה נושא הפיוס. מאחר והג׳יהאד האיסלאמי נשלט על ידי מפקדים בסוריה ששולטים בהם האיראנים אני לא מוציא מכלל אפשרות שהאיראנים ירצו לדפוק את הפיוס ואת המצרים שמתווכים את הפיוס״, אומר הגורם הבכיר בפיקוד הדרום.

״בשלב הזה בגלל המתיחות אנחנו הפסקנו את העבודות על הגדר בעוטף עזה. נעשה הערכות מצב ונחליט מתי לחזור. לג’יהאד האסלאמי יש יכולות בעיקר של רקטות או טילי נ.ט לבצע פעולת תגובה. הם חטפו מכה קשה והן בהיבט המבצעי והן בהיבט המוראלי״, אומר הגורם הבכיר. ״אני חושב שהם יתקשו להבליג על מה שקרה״.

פיצוץ המנהרה. צילום פלסטיני
פיצוץ המנהרה. צילום פלסטיני

 

על פרשת ״ההתנצלות״ של דובר צה״ל אומר הגורם הבכיר בפיקוד הדרום: ״אנחנו לא מתנצלים על כלום. לא הייתה התנצלות ולא תיהיה. ידע כל חופר שברדתו למטה הוא בסכנת חיים״.

על המנהרה עצמה סיפר הגורם הבכיר כי מדובר במנהרה היחידה שחצתה עד כה את . ״ידענו עליה פרק זמן לא מבוטל ודי נתנו להם לחפור אותה עד לנקודה שרצינו. המנהרה לא היוותה איום בשום שלב והיא הייתה מיועדת להגיע או לעין השלושה או לכיסופים. על פעולות שעשינו בשטח אני לא ארחיב רק אומר שיש עוד עבודה ועד שלא נסיים לא נרד מכוננות. אנחנו ערוכים לכל תרחיש בכוחות לא מבוטלים ומי שינסה לאתגר אותנו נכה בו בחוזקה. למנהרה עצמה לא היו מאפיינים מיוחדים למעט העובדה שזו לא מנהרה שחמאס חפר אותה אולם אנחנו מעריכים שהיא נחפרה בתיאום איתם, לא סתם הם רצו לחלץ חופרים ממנה״.

בימים הקרובים ימשיכו בפיקוד הדרום לטפל בגזרה ורק לאחר סיום הטיפול יחזרו הכוחות לשגרה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.