אחרי הניסוי שביצעה קוריאה הצפונית בפצצת מימן, השיבה בתרגיל באש חיה המדמה תקיפת אתרי של השכנה , אשר כלל וטילי אוויר-קרקע ארוכי טווח, כך מסר הצבא הדרום-קוריאני. בין האתרים בהם דימה הצבא תקיפה, נמצא גם האזור בבירה הצפונית פיונגיאנג ממנו בוצע הניסוי האחרון בפצצת המימן. שגרם לרעידת אדמה עזה. סוכנות הידיעות הדרום-קוריאנית Yonhap, מדווחת כי קוריאה הצפונית סיימה את הכנותיה לשיגור טיל בליסטי נוסף בקרוב, שביעי במספר, כתגובה, וכי ייתכן שמדובר בטיל בליסטי בין-יבשתי. לפי הצבא הדרום קוריאני, זוהו פעילויות חריגות באחד האתרים לשיגור טילים בצפון קוריאה.

שיגור הטיל הבליסטי בצפון קוריאה בחודש שעבר. צילום: רויטרס
שיגור הטיל הבליסטי בצפון קוריאה בחודש יולי. צילום: רויטרס

 

עוד מסר הצבא, כי הטילים הבליסטיים שוגרו ממטוסי F15 ופגעו במטרותיהם בים המזרחי, וכי במקביל סיאול נערכת לאימונים ותרגיל משותפים עם צבא ארה"ב. מחר צפוי לאשר המשרד להגנת הסביבה במדינה המאוימת את הצבתה של מערכת ההגנה מפני טילים THAAD ששלחה אליה ארה"ב.

כזכור, אתמול נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הגיב לניסוי השכנה הצפונית וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "ארה"ב שוקלת, בנוסף לאפשרויות אחרות, לנתק את קשרי המסחר עם מדינות שעושות עסקים עם קוריאה הצפונית". מועצת הביטחון של האו"ם אף הודיעה כי תתכנס בנושא הניסוי הגרעיני.

בסוף החודש שעבר, שיגרה צפון קוריאה טיל שחלף מעל המרחב האווירי של יפן. לפי הערכות מומחים, הטיל ששוגר היה מסוג הווסונג-12, טיל לטווח בינוני שפותח בעת האחרונה. השיגור בוצע בזמן שכוחות אמריקאיים ודרום קוריאניים עורכים בחצי האי צבאי שפיונגיאנג מתנגדת לו. אז התכנס הקבינט לדיון חירום בסיאול, אך בסופו לא הודיע על היערכות מסוימת והסתפק בהודעת גינוי לשיגור הצפון קוריאני.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.