דף הבית > אקטואליה וחדשות > דרום קוריאה: עוקבים אחר ההתפתחויות הבליסטיות מצפון

דרום קוריאה: עוקבים אחר ההתפתחויות הבליסטיות מצפון

צפון קוריאה עשויה להשלים את פיתוח הטילים שיגיעו עד לארה"ב עוד השנה. בסוכנות הביון בדרום קוריאה עוקבים מקרוב אחר ההתפתחויות

הניסוי בטיל הבליסטי בצפון קוריאה, יולי 2017. צילום: סוכנות הידיעות של צפון קוריאה

הניסוי בטיל הבליסטי בצפון קוריאה, יולי 2017. צילום: סוכנות הידיעות של צפון קוריאה

סוכנות הביון של דרום קוריאה חשפה כי היא עוקבת מקרוב אחר ההתפתחויות בגזרת פיתוח הטילים ארוכי הטווח של היריבה מצפון, כך לפי פרסום בסוכנות הידיעות "רויטרס". עפ"י הדיווח, צפון קוריאה עשויה להשלים את פיתוח הטילים שיגיעו עד לארה"ב עוד השנה.

על אף הסנקציות והגינויים מצד מועצת הביטחון של האו"ם, בדיקטטורה הקומוניסטית לא מסתירים את הכוונה לפגוע בארה"ב. המדינה אף ערכה לאחרונה מספר שיגורים מעל שמי יפן.

יא ואן-יונג, חבר ועדת המודיעין הפרלמנטרית של דרום קוריאה שתודרך ע"י שירות המודיעין, סבר כי בצפון קוריאה בוצעה בדיקת מנוע טילים וסיפר כי נצפתה באזור מתקני הטילים תנועה ערה של כלי רכב. יחד עם זאת הוא העיר כי לא נמצאו עדויות כי צפון קוריאה תערוך בקרוב ניסוי גרעיני.

"הסוכנות עוקבת מקרוב אחר ההתפתחויות מכיוון שישנה אפשרות שצפון קוריאה תוכל לשגר מערך טילים בליסטי עוד השנה תחת כסות של שיגור לווייני ופיתוח חלל שקט, אך למעשה עושה זאת כדי להחריף את האיומים מול ארה"ב", נמסר לאחר תדרוך גורמי הביון.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

"70 כלבי הגנה ביהודה ושומרון": הכירו את יחידת הכלבנים הארצית

יחידת הכלבנים לישראל הוקמה במהלך האינתיפאדה השנייה על רקע פיגועי החדירות לישובים. מפקד היחידה: "היחידה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: ביטחון, הצלה ואיתור נעדרים"