כלי תקשורת בקוריאה הדרומית דיווחו בסוף השבוע על ביקוש גובר ל”שירותי הדוד”: שירות חדש לתלמידי בית ספר שחווים אלימות על בסיס קבוע.

צילום אילוסטרציה: רויטרס

 

‘שירותי הדוד’ מוצעים להשכרה בשלוש חבילות שונות: ‘חבילת הדוד’, ‘חבילת הראיות’ ו’חבילת הליווי’.

‘חבילת הדוד’ כוללת גבר מגודל בשנות השלושים או הארבעים לחייו, שמעמיד פנים שהוא דודו של תלמיד. במסגרת החבילה, “הדוד” המושכר ייתן אזהרה חמורה לבריונים המציקים לילד, וילווה אותו בדרכו לבית הספר וכן בחזרה מבית הספר. עלות השירות ליום: 443 דולר.

‘חבילת הראיות’ כוללת “דוד”, שיתעד ראיות של הצקה והתנכלות לתלמיד באמצעות מצלמה נסתרת. “הדוד” ידווח על הראיות לבית הספר ויגיד להם: “אני אגיש תלונה רשמית למשרד החינוך אם אתם לא תחקרו את המקרה כראוי, אנחנו רוצים החלטה ברורה”. שירות ‘חבילת הראיות’ יעלה להורים: 354 דולר ליום.

האופציה השלישית היא ‘חבילת הליווי’ של “הדוד”, חבילת פרימיום במסגרתה “הדוד” מבקר את הורי הבריון במקום עבודתם, מפגין במקום וצועק מול העוברים והשבים: “כאן עובד הורה של ”. שירות הפרימיום ניתן להורים תמורת 1,772 דולר והוא כולל עד 4 ביקורים מאיימים.

רבים רואים את ‘שירותי הדוד’ באור חיובי. עם זאת, ישנם חששות לגבי השירות. פרופ’ קים יון טה מאוניברסיטת קוריאה הצהיר כי “הסנקציה הפרטית היא רק צורה אחרת של אלימות, אלימות בבית הספר צריכה להיפתר על ידי שיפורים בתוך מערכת החינוך”.

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.