דף הבית > אקטואליה וחדשות > "דפקתי בדלת של מילצ'ן, לפיד פתח כשסיגר יוקרתי בפיו"

"דפקתי בדלת של מילצ'ן, לפיד פתח כשסיגר יוקרתי בפיו"

מנהל שירות הלקוחות במלון הנסיכה מספר על הבילוי המשותף של מילצ'ן וחברו הטוב יאיר לפיד לפני 18 שנים בסוויטה המפוארת * "השמפניות לא הפסיקו לזרום לחדר", הוא מספר, "לפיד פתח לי את הדלת עם סיגר יוקרתי בפה"

רבות דובר השבוע על יחסיו הקרובים של ח"כ יאיר לפיד עם המיליארד ארנון מילצ'ן. לפיד, שמשמש עד מרכזי בפרשת 1000, התראיין לחברת החדשות וסיפר שמילא טופס ניגוד עניינים בנוגע ליחסיו עם מילצ'ן טרם כניסתו לתפקיד שר האוצר. עם זאת, בדיקה שערך אראל סג"ל מול משרדי המשפטים והאוצר גילתה שלמשרדי הממשלה האלה לא ידוע על קיומו של טופס כזה.
יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עד כמה קרובים היחסים בין מילצ'ן ללפיד? עדות מעניינת שנחשפה הערב בתוכנית "לפני כולם" מגלה שמערכת היחסים הייתה חברית וקרובה מאוד.

 רוברט ירחי עבד בעבר כמנהל שירות החדרים (רום סרוויס) במלון הנסיכה באילת. בשנת 2000, כך הוא מספר, התארח בסוויטה המפוארת של המלון המיליארדר מילצ'ן. ירחי: "באחד הערבים מצלצל הטלפון מהסוויטה המלכותית 1701 ומר מילצ'ן הזמין שמפנייה דום פרניון. בקבוק כזה עולה אלפיי שקלים. העליתי את ההזמנה לסוויטה, דפקתי בדלת ומי פותח לי אותה? לא אחר מאשר איש נחמד ונמוך קומה, יחף ולבוש בבגדים שחורים כשסיגר יוקרתי בפיו. זה היה יאיר לפיד. הוא היה מאוד נחמד אליי וחייכן. מאותו רגע ובמהלך כל הלילה ההזמנות של השמפניות היקרות לא פסקו להגיע".

ירחי, שמתגורר באילת ועובד במאמן אישי ומנחה קבוצות, מוכן להיבדק במכונת אמת שהוא דובר אמת. מדוע החליט להיחשף ולספר את המקרה, שאירע – חשוב לציין – כשלפיד עדיין לא היה בפוליטיקה אלא עיתונאי, סופר ואיש טלוויזיה? ירחי מסביר: "האיש שמלין על קשרים עם מילצ'ן בעצמו נגוע ונהנה באותו לילה ואני מאמין שלא רק אז ממנעמי הקירבה למיליארדר. אז עכשיו הוא מטיף לאחרים? יש גבול לצביעות".

פנינו לדוברת של לפיד בשעות הצהריים אולם עד כה לא התקבלה תגובתם. לפיד נמצא בשליחות מדינית בבריסל ונפגש הבוקר עם שרת החוץ של האיחוד האירופי מוגריני.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור בחיפוש אחר נער מהשומרון

משטרת מחוז ש"י מחפשת אחר חן דוד אלפסי, כבן 14, שיצא אתמול מקרני שומרון ונעלם מאז. חן נראה לאחרונה בכיכר הכינור בקרני שומרון, כשהוא מנסה לעצור טרמפ