העונה הקרובה צפויה להיות מסקרנת ומותחת בעיקר עקב התחזקות הקבוצות שבשנים האחרונות לא רוו נחת לאוהדיהם. גם העובדה כי הקבוצות הישראליות מצליחות באירופה וצפויים להם יותר משחקים גורם לכך שהפערים די יצטמצמו והליגה בניגוד לשנה שעברה צפויה להיות קשה ומרתקת בלי פערים גדולים במיוחד בין הקבוצות

המטרה: לשמור כל הכתר

הפייבורטית לאליפות היא כמובן האלופה הפועל ב"ש שגם מחזיקה בסגל האיכותי ביותר בליגה,כאשר אל שלד שלושת הזרים אוגו, נוואקמה, הובאן נוספו גם הבלם מיגל ויטור והחלוץ לוסיאנו שעד כה נראים כבינגו מוחלט.

 תקציר הניצחון של באר שבע על שריף

הקבוצה אמנם לא צירפה ישראלים משמעותיים אבל הסגל הישראלי שלה הוא עדיין הטוב בליגה. בוזגלו, שהר, ברדה, מליקסון, צדק וגם ראדי, גאדיר, טהאא ודודו גורש מוודאים שלמאמן ברק בכר יהיה לפחות שני שחקנים על כל עמדה.

קבוצות יבואו עם מוטיבציית שיא למשחקים נגדה ולראשונה יבואו לצופף את המשחק נגדה כמו שבד"כ עושים נגד קבוצות גדולות ואלופות יקשה מאד על הבחורים של בכר ויעמיד אותם במבחן הראשון שלהם כמועדון גדול.

העזיבה של זהבי

העזיבה של ערן זהבי זה הדבר המשמעותי שקרה למכבי ת"א בקיץ האחרון. על כל פניו עד כה עניין זה לא משפיע כ"כ על הצהובים שממשיכים לשחק באותה שיטה וצפויים גם השנה להתמודד עד הסוף כמו שעשו בשנים האחרונות, רק שהעונה הם לא יגיעו כפייבורטים הברורים ועניין זה יכול לעשות להם רק טוב.

הם נראים פחות דורסניים ממה שנראו לפני שנתיים ועושה רושם שהשחקנים של ארבלדזה סובלים מעייפות וירידת מתח לעומת ההצלחה של השנים הקודמות. אולם הם עדיין צפויים להתמודד על האליפות עד הסוף.

מה יהיה עם עומר אצילי? זו השאלה הגדולה שמעסיקה את בית"ר ירושלים. אין ספק שמדובר בכוכב הגדול של המועדון מהבירה, אבל בקיץ טביב חיזק את הקבוצה עם לא מעט שחקנים כמו עידן ורד,קובי מויאל, שמעון אבוחצירא, עוז ראלי וכן כמה זרים איכותיים בכסף קטן כמו שטביב יודע.

צילום: עמוד הפייסבוק של עומר אצילי
צילום: עמוד הפייסבוק של עומר אצילי

גם הבאתו של בן שמעון שידוע כמאמן שיטתי שמוציא משחקניו יותר מה-100 אחוז שהם שווים יכול לשחק לטובתם של הירושלמים העונה.

עידן חדש בירוק?

ההדחה המבישה מאירופה נגד הקבוצה האסטונית עשויה להיות גם נקודת המפנה במכבי חיפה והיא גם מה שיכול אולי להציל לקבוצה את העונה הקרובה ובטוח שאת העתיד שלאחר מכן. מינוי של קרלסן למנהל ספורטיבי יחד המאמן ההולנדי רנה מיולסטיין גרמה לתפיסת המודל הנהוג כיום באירופה וזה מה שמכבי חיפה צריכה,התנהלות מצקועית יותר ובעיקר קבלת החלטות טובה יותר.

אולם למרות שיש לקבוצה סגל מספיק חזק עושה רושם שצירוף של מגן שמאלי וקשר ימני שיכבוש גולים ויבשל יגרום לכך שהקבוצה תהיה קנדידנטית רצינית במאבק האליפות עד סיום העונה.

הפועל ת"א היא סימן השאלה הגדול של העונה הזאת. לצד הבעיות הכלכליות של המועדון, נראה שבניגוד לשנה שעברה נעשית בוולפסון בנייה נכונה ויסודית יותר של הסגל. לקבוצה יש את מאמן הליגה הטוב והשיטתי ביותר שיש לכדורגל הישראלי להציע.

נראה שאלי גוטמן הוא היתרון הגדול של המועדון לעומת השנים הקודמות שהיו לקבוצה מאמנים לא כ"כ מוכחים. היכולת שלו לעשות קבוצה תוך כדי תנועה והזהות שלו עם הפועל ת"א יכולה להיות ההימור המנצח והסוס השחור של העונה הקרובה. גם בפעם הקודמת שגוטמן הגיע להפועל ת"א להציל אותה מירידה זה הסתיים במאבק על האליפות בעונה שלאחר מכן.

ומה עם הקטנות?

הקבוצה השישית שלדעתי תסגור את הפלייאוף העליון היא קרית שמונה שבין הקבוצות הבינוניות של הליגה עשתה את הרכש הכי מרשים והכי מאסיבי. לאחר עונה שעברה קטסטרופלית שהסתיימה רק עם הישארות בליגה במחזור האחרון איזי שרצקי הבין שהוא זקוק למהפכה של ממש.

מוטי איווניר כמאמן יחד עם שלומי אזולאי,אופיר קריאף ואולי גם בן בסט,שרידים של העונה החולפת בעיקר בזרים אמורה לגרום לכך שאיזי ירווה קצת יותר נחת העונה. הקבוצה אמנם עדיין לא ניצחה העונה אבל לוקח זמן לחבר קבוצה שנבנתה קצת יותר מאפס. גם הפעם האחרונה בה נוטי איווניר אימן קבוצה בסדר גודל כזה הוא סיים במקום החמישי עם הפועל נצרת עילית.

גם הקבוצות הקצת יותר נחותות על הנייר התחזקו לקראת העונה החולפת ביניהן הפועל חיפה,אשדוד והפועל רעננה וצפויות להיות גורם משמעותי השנה. בניגוד לעונה שעברה, לא נראה הפעם פער גדול בין הראשונה לשלישית. העובדה שהרבה קבוצות התחזקו לעומת השנה הקודמת אומרת שצפויה לנו ליגה איכותית ומעניינת, כזאת שתשאיר אותנו עם המתח עד הסוף.

20 News

20 News