מאור בוזגלו ייפרד בסיום העונה מהפועל באר שבע. ברק בכר ואלונה ברקת קיבלו החלטה משותפת שהקשר לא יוחתם על חוזה החדש ובתום חוזהו בסיום העונה הוא יעזוב את הקבוצה.

בכר וברקת התלבטו תקופה ארוכה בנוגע לעתידו של בוזגלו גם במהלך הפסטיבל התקשורתי המכוער שניהל אביו בתחילת העונה וגם לאחרונה, אחרי שהשחקן הוריד פרופיל בתקשורת יחד עם אביו, וההחלטה כאמור התקבלה.

פחות מיממה אחרי הניצחון הגדול של האלופה 0:2 על מכבי חיפה, קיבלו ברקת ובכר את החיזוק הטוב ביותר להחלטה שלהם שלא לחדש את חוזהו של מאור בוזגלו. הקשר נכנס למשחק נגד מכבי חיפה כמחליף שלישי ושיחק 8 דקות בלבד. מאור בוזגלו לא רק שלא אהב את ההחלטה של בכר הוא גם הביע את דעתו ותחושתו בפוסט שפרסם הבוקר בפייסבוק.

"אולי זה יהיה קשה, אולי לא נעים אבל הדברים שאכתוב עכשיו מגיעים מהלב וקשה לי עם זה. דבר ראשון, שאפו על ניצחון חשוב, אפילו ששיחקתי רק שמונה דקות בחילוף שלישי. שמונה דקות שבהן הרגשתי מושפל, הרגשתי שמישהו מעניש אותי. ועל מה?? נכון, יש לי מגוון הצעות אבל אף אחת מהן לא מהמועדון שלי – הפועל באר שבע! אין לי שום בעיה לשבת על הספסל כשאני לא מספיק טוב או כשזה נטו מקצועי. אני שואף גבוה, רוצה לדאוג לעתיד שלי ותוך כדי אני נותן את כל כולי למועדון היקר הזה. לא חושב שזה מגיע לי תמיד וזו תחושה כואבת. ולכם האוהדים – תודה".

מאור בוזגלו שחקן מוכשר. הוא נמצא באחת התקופות הטובות ביותר בקריירה מבחינה מקצועית, אבל מאור בוזגלו שתורם להפועל באר שבע מקצועית, פוגע בה מחוץ למגרש. האמת, נמאס כבר מההתנהגות שלו – הפוסטים, הבכיינות, תחושת הקיפוח. במשך עשרות שנים האוהדים של הפועל באר שבע הרגישו מקופחים מול ההצלחות של הקבוצות מתל אביב, חיפה וירושלים, עד שהקבוצה שלהם הפכה לאימפריה והם שכחו את תקופת הקיפוח והעלבון, ואז מגיע פעם אחר פעם מאור בוזגלו ומזכיר להם את תקופת החושך בה הרגישו מקופחים וממורמרים.

בכר וברקת ראויים להערכה גדולה על הסבלנות שהם מגלים כלפי מאור בוזגלו בכל פעם מחדש. פעם זה פוסט לפני משחק חשוב במסגרת מוקדמות ליגת האלופות, פעם זה התקפה ישירה של אביו יעקב בוזגלו בכל כלי תקשורת, רגע לפני משחק גורלי במוקדמות הליגה האירופית, תמיד יש לשחקן ולאביו מה לומר. תמיד יש להם על מה להתלונן ותמיד זה לפני מגיע ברגעים חשובים של המועדון.

ברדה מעולם לא התקומם נגד המאמן. צילום דני מרון
ברדה מעולם לא התקומם נגד המאמן. צילום דני מרון

בכר וברקת בחרו את הדרך הטובה, הם חיבקו את מאור בוזגלו והתעלמו מהתנהלותו שפגעה במועדון. המאמן ניסה להנמיך את הלהבות ולהשתמש בבוזגלו השחקן ולהתעלם מהתנהלות הלא מכובדת מסביב למרות הפגיעה בחדר ההלבשה, באוהדים ובקבוצה כולה. הדרך בה פעל בכר היתה נכונה לאותה תקופה. הפועל באר שבע הודחה ממוקדמות ליגת האלופות והמטרה העיקרית היתה להגיע לשלב הבתים של הליגה האירופית. עונה שלמה היתה מונחת על כתפיו של בכר וכמה עשרות מיליוני שקלים שאמורים היו להיכנס לקופת המועדון. בכר ידע לנווט היטב את העניינים עם משפחת בוזגלו גם אם רבים אמרו לו שהגיע הזמן לסיים את ההתקשרות בין הצדדים.

הדרך בה בחר בכר הוכיחה את עצמה. על כך נאמר כי עדיף להיות חכם ולא צודק. בוזגלו נתן כמה משחקים גדולים, כבש כמה שערים מכריעים שהביאו את הפועל באר שבע להצלחה המדהימה באירופה והיה חלק חשוב בהעפלה של האלופה לשלב הבתים והעפלה ממנו לשלב 32 האחרונות במפעל. בוזגלו נהנה מכל רגע – והגיע לו.

האוהדים של באר שבע שינו את הגישה העויינת כלפיו והחלו לפרגן לו, הוא מצוי בתקופה מקצועית מצויינת ורגיעה תקשורתית של אביו, הפועל באר שבע מנצחת בגדול יריבה קשה כמו מכבי חיפה ושוב מגדילה את הפער ממכבי תל אביב ודווקא אז, בעיתוי הכי גרוע, מאור בוזגלו כותב פוסט ומצליח שוב להרגיז את כולם במועדון. בכר וברקת שותקים. את ההחלטה שלהם הם כבר קיבלו והם רוצים רק לסיים את העונה עם כמה שיותר תארים. בכר ימשיך לסחוט את הלימון עד הטיפה האחרונה ויפרד ממנו בסיום העונה.

וכמה מילים למאור בוזגלו. הגיע הזמן להזכיר לך שאתה משחק בהפועל באר שבע ולא בבני סכנין. אתה משחק בקבוצה עם סוללת כוכבים, קבוצה עם סגל הכי גדול, הכי עשיר והכי מוכשר בליגת העל. נכון, בקבוצות בהן שיחקת עד היום לא ידעו מה זה רוטציה, לא היה מאבק על ההרכב או על מקום בסגל, אבל אחרי כל כך הרבה זמן בהפועל באר שבע אתה עדיין לא מצליח להבין את המושג מקצוענות.

אתה מציין בפוסט כי הרגשת מושפל להיכנס רק שמונה דקות ושאתה נותן את כל כולך למועדון היקר הזה הפועל באר שבע. אז בוא נעשה סדר, זכותך להרגיש מושפל. אי אפשר להתווכח עם תחושות אבל שב בשקט עם תחושת ההשפלה. שחקנים לא פחות טובים ממך ועם קריירה עשירה וטובה יותר בארץ ובאירופה ישבו על הספסל יותר מ-82 דקות. אליניב ברדה, בן שהר ומאור מליקסון הם שמות גדולים, שחקנים עם קריירה גדולה בארץ ובאירופה שתרמו לא פחות ממך לקבוצה על המגרש ובחדר ההלבשה. כמה פעמים ברדה, הקפטן, קם להתחמם דקות ארוכות ובסוף בכר העדיף שחקנים אחרים והקפטן חזר לספסל? לא כתב פוסטים, לא מתח ביקורת גם לא מרומזת אפילו לא עשה פרצוף חמוץ.

מתבכיין. מאור בוזגלו . צילום ערוץ 20
מתבכיין. מאור בוזגלו . צילום ערוץ 20

אז מאור, בפעם הבאה שאתה מתיישב לכתוב פוסט, תצלם את החוזה שקיבלת מהפועל באר שבע בפייסבוק. תפרסם את גובה השכר שהפועל באר שבע מעבירה לך מידי חודש לבנק, את המענקים שקיבלת עבור האליפות, גביעים וההישגים באירופה. אתה לא משחק בחינם. כל אדם שמקבל מיליון וחצי שקל בשנה היה אוכל את הדשא ושותק גם אם הוא יושב על הספסל, גם אם הוא נכנס לשמונה דקות.

בוזגלו, חצה את הגבול גם בנוגע לברק בכר. הוא כתב שאין לו בעיה לשבת על הספסל אם הוא לא מספיק טוב או כאשר ההחלטה היא נטו מקצועית. בוזגלו רומז בעצם שהוא בכושר טוב ולכן הוא מסיק שאם הוןא לא שיחק – זה נבע מהחלטה לא מקצועית. בכר סופג פגיעה ישירה מהשחקן שקיבל ממנו תמיכה בתקופה הכי קשה שלו והגיע ליכולת הטובה ביותר בקריירה תחת הדרכתו, בעזרת היכולת המקצועית והפסיכולוגית שלו לקדם ולתרום לקידום הקריירה של בוזגלו.

כנראה שאין גבול לחוצפה. אם ברדה, שהר, מליקסון ואוגו יושבים על הספסל זה מקצועי, אבל אם בכר מחליט להשאיר את בוזגלו על הספסל זה כבר לא מקצועי.

המערכת המשומנת של בוזגלו בתקשורת מעדכנת מידי יום שיש לבוזגלו הצעות ממכבי חיפה, אולי גם מכבי תל אביב מעוניינת, יש הצעות מאירופה, גם בסין שמעו על הכישרון הגדול ובוזגלו מוצף הצעות. הדבר הטוב ביותר עבור הפועל באר שבע ומאור בוזגלו הוא להיפרד בסיום העונה. אם בכר היה שואל לעצתי הייתי מציע לו להיפרד מבוזגלו כעת. גם מעבר של השחקן המוכשר הזה למכבי תל אביב לא תיקח מבאר שבע את האליפות העונה. בכר וברקת בנו מועדון גדול, מכובד, יציב עם חדר הלבשה בריא. הם לא צריכים שחקן, טוב וגדול ככל שיהיה, שבכל פעם יצייץ ויקשקש ויעורר סערה תקשורתית. בכר וברקת בחרו שחקנים גם על פי האישיות שלהם ולא רק על פי היכולת במגרש. בוזגלו לא מתאים למערכת שנבנתה בבאר שבע ויכול להיות שהנזקים שהוא גורם גדולים יותר מהתועלת שהוא עוד יכול להביא למגרש.

 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20