בית המשפט בלוס אנג'לס שלח זימן את שחקן הכדורסל לשעבר , כדי שיספק מידע על נכסיה של על מנת לעקל אותם. כך פורסם ב'ישראל היום'. עיקול הנכסים אמור לשמש את לתשלום 330 מיליון דולר אותם נדרשת קוריאה הצפונית לשלם כפיצויים על תמיכתה בארגון הטרור במלחמת לבנון השנייה.

מלחמת לבנון השנייה. צילום: יוני גרין
. צילום: יוני גרין

 

למעלה מ-4,000 טילים ירה חיזבאללה לעבר יישובי ישראל במהלך מלחמת לבנון השניה, שגבתה את חייהם של 165 אזרחים וחיילים ישראליים ופצעה רבים. אולם, מה שהיה פחות ידוע באותם ימים, הוא שממשלת צפון-קוריאה סיפקה לחיזבאללה אמצעי לחימה וידע בירי טילים וחפירת מנהרות, לצד התמיכה האיראנית שקיבל הארגון.

בשנת 2009, הגיש ארגון '', בשם 30 משפחות ישראליות-אמריקאיות, תביעה בבית המשפט הפדרלי בארה"ב נגד ממשלת צפון קוריאה, על חלקה בסיוע לחיזבאללה במתקפות הקטלניות על ישראל. בחודש יולי 2014, מצא בית המשפט האמריקאי את ממשלת צפון קוריאה אשמה באישומים שיוחסו לה ואחראית להרס ולפגיעה באזרחים חפים מפשע באותה מלחמה ופסק שעל צפון קוריאה לשלם בסך 330 מיליון דולר.

שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און מבקר יחידה צבאית, אפריל 2017. צילום:רויטרס
תומכי חיזבאללה. שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און מבקר יחידה צבאית, אפריל 2017. צילום:רויטרס

 

יו"ר ארגון 'שורת הדין', עו"ד ניצנה דרשן־לייטנר, אמרה כי "פיוניאנג שימשה שחקנית מרכזית במגרש הטרור הבינלאומי מאז שנות ה־60 המאוחרות של המאה הקודמת, כולל הצבת ישראל כמטרה, וכולל סיוע לאויבינו השונים בכל הזדמנות".

דרשן־לייטנר הסבירה כי "הם אלו שעמדו מאחורי הטבח בשדה התעופה לוד, מאחורי מתקפות רבות של ארגון החזית העממית, מאחורי אספקת נשק לסוריה, רקטות ובונקרים לחיזבאללה", והוסיפה כי "על הקהילה הבינלאומית, ארה"ב יחד עם ישראל, לנקוט פעולות חריפות כנגד המשטר האפל הזה ולפגוע בו צבאית בטרם ישיג את כל שאיפותיו הגרעיניות. זהו ממשל המהווה איום חריף עלינו, ממש כמו סוריה, לבנון ועזה. בינתיים, אנו טומנים את הראש בחול ומתעלמים מהסכנה הצפויה".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.