No Tag To Print

ארכיון. צילום: יאיר שגיא

דניאל טטרואשווילי – נרצח פעם שניה

אריקה רצחה ביום 1/8/2003 את דניאל ז"ל והתקשורת וארגוני הנשים רוצחות אותו בפעם השניה.

הנרצח דניאל טטרואשווילי, דמו נשפך בשנית, כאשר הוא מוכפש באמצעי התקשורת ומוצג כמתעלל ברוצחת, כל זאת במטרה ליצור מצג שווא ולחץ ציבורי להצדקת שחרור רוצחת, שאם תשוחרר צפויה להצטרף לקמפיין המעודד רצח גברים בטענת התעללות, תוך דמוניזציה של הנרצח.

הכפשות נגד הנרצח בתקשורת וניסיון החנינה לרוצחת, הזכירו למשפחתו של דניאל, את המכתב אשר נמצא בבגדיו בתעודת הזהות. בתקופה שלפני הרצחו, החל דניאל להתקרב לדת והתלבט כיצד עליו לנהוג כלפי מי שהייתה אז בת זוגו. התלבטות זו באה לידי ביטוי במכתב אשר נמצא לאחר הרצח. מכתב שהכין עבור הרב עימו היה בקשר, על מנת לקבל עצה והנחיה בעניין הרוצחת, שכן בהיותה גויה, לא ידע מה עליו לעשות עם סירובה להתגייר, כך לדברי המשפחה.

דניאל לא זכה להגשים את רצונו לחזור ולקיים תרי"ג מצוות, שכן ביום ה- 1/8/2003 נרצח באכזריות, באיטיות תוך שהוא מדמם למוות במשך 5 וחצי שעות, במהלכן נדקר בחלקים שונים בגופו, בנוכחות בתו בת ה-4 וחצי, אשר אף העידה כי "אמא חתכה את אבא".

אחד מאחייניו של הנרצח סיפר מאירועי יום הרצח:

"היא דקרה אותו שוב ושוב, תוך כדי שהיא מאיימת לשרוף את הבית. מכריחה את הנערה בת ה-17  לעקור את ציפורניה בסכין וכל זה לעיני בתם. דניאל ז״ל התחנן בפניה שלא תפגע בבת שלהם ובאותה נערה ובתמורה תעשה בו כרצונה ללא כל נסיון התגוננות מצדו. כל פעם שאני נזכר בעדות הזאת, אני פשוט מתחיל לבכות. האם זה אדם מתעלל שלא אכפת לו מאחרים? אדם שפשוט מקריב את עצמו כדי להציל אחרים?"

במדינת ישראל מקדמים נרטיב המצדיק רצח גברים בידי נשים. רוצחות אלה נקראות רוצחות "בעל כורחן". שם זה בדיוק ניתן לכנס בו הוענק לרוצחת סימונה מורי תואר "אשת העשור". במקביל, בעלה הקרבן הנרצח, מופיע בכותרת העיתונים "כמתעלל", למרות שמעולם לא הואשם או הורשע.

רוצחות מורשעות, אשר זוכות לקיצור עונשן בידי הנשיא, במקום שישפילו מבט ויביעו חרטה כנה, הופכות לגיבורות האקדמיה והתקשורת ואף עומדות בראש קמפיין אשר כל מטרתו, הנצחת האפליה המגדרית הבוטה והגברת השנאה נגד גברים.

כך היה בכנס שהתקיים באוניברסיטת תל אביב

בבית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל, במסגרת הכנס, נשאו דברים "מומחיות" אשר רצחו את הבעל והורשעו בבית משפט ברצח: סימונה מורי הרוצחת, לאחר ריצוי 22 שנים, דלאל דאוד, לאחר ריצוי 18 שנות מאסר וכעת מבקשים לשחרר את הרוצחת אריקה פרישקין.

שופטי בית המשפט ציינו טרם פסק דינם כי "הנאשם שבפנינו אינו המנוח ואופיו, גם אם היה כזה כפי שנטען, לא היה במעשיו כדי לתת צידוק למעשי הנאשמת או להיות גורם בהפחתת עונשה."

אריקה פרישקין הורשעה ברצח בכוונה תחילה, השופטים לא קיבלו את טענתה להתעללות וקבעו שעילת הרצח הייתה קנאה, הורשעה בכליאת שווא, הורשעה בהתעללות בקטין, הורשעה בהחזקת סכין והורשעה באיומים והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

בניגוד למסע האשמת הקורבן, על פי פסק הדין, דניאל נרצח בגלל קנאה. כל טענה אחרת חוטאת לאמת העובדתית, פוגעת במשפחת הקורבן ובעיקר פוגעת בשמו הטוב של דניאל טטרואשווילי ז"ל ורוצחת אותו בשנית.

הכותב הינו מייקל לוי מעמותת "אבות למען צדק".

It is not Android