של האו"ם התכנסה הערב (חמישי) לדיון בנושא המזרח התיכון.

 

בדיון לקחו חלק שגרירת ארצות הברית לאו"ם ניקי היילי ושגריר ישראל לאו"ם . מנכ"ל ארגון השמאל הקיצוני '' הוזמן אף הוא לדיון על ידי שגרירת בוליביה, המכהנת בימים אלה כנשיאה התורנית של מועצת הביטחון, והופיע לצד הפלסטינים.

שגריר ישראל באו"ם דני דנון במועצת הביטחון של האו"ם

 

טרם הדיון אמר השגריר דנון כי "'בצלם', שהוכיח כבר שהוא משתף פעולה עם אויבי ישראל, עושה את זה הפעם עם מדינה שכינתה את חיילי צה"ל 'רוצחים'. זוהי לא רק בושה וחרפה לארגון – אלא גם חציית קווים אדומים של מדינות זרות עם אג'נדה אנטי-ישראלית שמממנות ומזמינות אותו לתת 'עדות' נגדנו", אמר.

דנון הוסיף ותקף את 'ארגון 'בצלם' על המימון שהוא מקבל מהאיחוד האירופאי כדי להשמיץ את הדמוקרטיה הישראלית: "תראו לי פלסטיני או בוליביאני, שיגיע למועצת הביטחון ויעז להשמיץ את מדינתו. במקרה הטוב, הוא יסיים בבית כלא", הוסיף השגריר.

"תתבייש לך, משת"פ!"

בשלב מסוים, פנה השגריר דנון למנכ"ל 'בצלם' בעברית ואמר: "מר אלעד, אתה אזרח מדינת ישראל שמשרת את האויבים שלנו. הם משתמשים בך נגדנו. חיילי צה"ל שומרים עליך ואתה בא לפה כדי להכפיש אותם? תתבייש לך, משת״פ!".

דנון הוסיף והבטיח כי "בדיון נחשוף לא רק את ההסתה והשקרים של הפלסטינים אלא גם את אלו של חגי אלעד ו׳בצלם׳, ונמשיך להגן על ישראל והאמת", הוסיף דנון.

חגי אלעד (משמאל) לצד השגריר הפלסטיני ריאד אל מנסור. צילום מסך: UN Web TV

 

שנתיים אחרי הנאום האחרון שלו בפני מועצת הביטחון, התייצב מנכ"ל 'בצלם' חגי אלעד על בימת הנואמים להעיד נגד מדינת ישראל:

"קשה ואולי אף בלתי אפשרי לבטא את עוצמת ההשפלה, הזעם והכאב שהם מנת חלקו של עם שזכויות האדם נשללות ממנו זה יותר מחמישים שנה. כאן, באולם זה, קשה להביא לידי ביטוי את המשמעות המוחשית, בשר ודם, של החיים החשופים שנאלצים הפלסטינים לשאת תחת הכיבוש. אולם, הקושי האמיתי אינו זה, אלא זה הטמון בהתמודדות עם מציאות בלתי נסבלת זו מדי יום ביומו, בניסיון לחיות, לגדל משפחה ולפתח קהילה תחת תנאים אלה".

מועצת הביטחון של האו"ם. צילום: פלאש 90

 

אלעד המשיך והאשים את ישראל כי היא מנהלת מדיניות מתוכננת נגד תושבי רצועת עזה וחאן אל-אחמר, מדיניות שמבוססת על כליאה וחורבן ופקפק בזהותה הדמוקרטית של המדינה היהודית.

"הבעיה היחידה עם כל זה היא העדר בדל של חוקיות או מוסריות. אולם ככל שהקהילה הבינלאומית תאפשר לתהליך שיטתי ועיקש זה להימשך מבלי שתקים קול צעקה או תנקוט צעדים מעשיים, ישראל תוכל להמשיך לקיים את הסתירה שבדיכוי מיליוני איש בה בעת שהיא ממשיכה להיחשב ל"דמוקרטיה".

יש לציין, כי זו הפעם הראשונה בה אזרח ישראלי מעיד נגד מדינת ישראל בדיון קבוע של מועצת הביטחון על המצב במזרח התיכון, והפעם הראשונה בה הנציג הבכיר של ישראל באו"ם מתעמת עם ראש ארגון ישראלי.

רה"מ נתניהו. צילום: רויטרס

 

 

כצפוי, התגובות לא איחרו לבוא. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב: "בשעה שחיילינו נערכים להגנה על ביטחון ישראל, מנכ״ל 'בצלם' בוחר לשאת נאום רצוף שקרים באו״ם בניסיון לסייע לאויבי ישראל. התנהלות 'בצלם' היא חרפה שתזכר כאפיזודה קצרה וחולפת בתולדות עמנו".

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה לדבריו של מנכ"ל ארגון השמאל הקיצוני ואמרה: "בושה וחרפה שאזרח ישראלי יושב לו במועצת הביטחון של האו"ם משקר במצח נחושה ועושה הכל כדי לפגוע בחיילי צה"ל ובמדינת ישראל. הוא עושה זאת במקום שבין כה וכה לא חשוד באהבת יתר למדינת ישראל".

 

 

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.