, בתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, כתבה בטור מיוחד שהתפרסם היום (רביעי) ב'ידיעות אחרונות' על חוויותיה כשאירחה במסגרת פעילות של ארגון השמאל הקיצוני 'מחסום watch', משפחות פלסטיניות בחופי תל-אביב.

״'הבימה' קרנפים ובנות יענה". ד"ר דנה אולמרט
ד"ר דנה אולמרט

 

'מחסום watch' על פי ההגדרה באתר הרשמי היא "תנועת נשים ישראליות, המתנגדת לכיבוש הישראלי ולשלילת זכותם של הפלסטינים לחיות ולנוע באופן חופשי על אדמתם". כמו כן, לפי האתר, פעילות העמותה דוגלות ב"התנגדות נחרצת לשלילת זכויות האדם של הפלסטינים באזורי הכיבוש", וב"שאיפה עזה להביא לסיום הכיבוש ההרסני". בין היתר, מכניס הארגון משפחות פלסטיניות לישראל, בדרך כלל לטיול יומי בחופי הים. "הצוות המארגן דאג מבעוד מועד לאישורי יציאה", מסבירה אולמרט בכתבה המוקדשת לתיאור חוויותיה כשבילתה עם הפלסטינים בים.

פעילות מחסום ווטש מתעמתות עם חיילי צה"ל. צילום מסך מתוך חשבון היו טיוב של מחסום ווטש
פעילות מתעמתות עם חיילי צה"ל. צילום מסך מתוך חשבון היוטיוב של

 

אולמרט, שהשתתפה בפעילות וצירפה את שתי בנותיה הקטנות כותבת: "גדלתי בבית שבו נשמו ואכלו פוליטיקה עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע – כשנעשיתי הורה בעצמי החלטתי לא לחשוף את הילדות שלי למציאות הישראלית האלימה, הידע שלהן על חבית חומר הנפץ הקרויה מדינת מוגבל ביותר".

משפחות פלסטינית בחוף תל ברוך בתל אביב, קיץ 2017. צילום מסך מתוך ערוץ היו טיוב של מחסום ווטש
משפחות פלסטינית בחוף תל ברוך בתל אביב, קיץ 2017. צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של מחסום ווטש

 

עוד מספרת בתו של ראש הממשלה לשעבר, המשמשת כמרצה בחוג לספרות באוניברסיטת תל-אביב, על ה"מאמצים הכרוכים" בהבאת התושבים הפלסטינים אל ליבה של . "קשה לתפוס כמה מאמצים נדרשים כדי לאפשר למעשה השפוי הזה והטבעי הזה לצאת מן הכוח אל הפועל כשמדובר בילדים שחיים בשטחים הכבושים".

לפני כארבעה חודשים ביצע מחבל פלסטיני פיגוע דקירה בתל אביב, לאחר שהשתתף בפעילות דומה מטעם ארגון Natural Peace Tour) NPT) ונכנס לטיול יומי בישראל. המחבל בן ה-18, נכנס ללובי המלון, דקר ארבעה בני אדם באורח קל, ונעצר זמן קצר לאחר מכן. בעקבות דרישת מתאם פעולות הממשלה בשטחים לאחר הפיגוע, הופסקו סיורי הארגון, בהם משתתפים ישראלים ופלסטינים.

חלק גדול מפעילותו של הארגון כרוך בתיעוד פעילות חיילי צה"ל במחסומים ביהודה ושומרון. "אנו מתעדות את מראה עינינו ומשמע אוזנינו בזמן אמת", נכתב באתר העמותה, "הדוחות המתפרסמים באתר בעברית ובאנגלית, חושפים את המציאות הקשה והבלתי אנושית בשטחים הכבושים, שכופה השלטון הישראלי על האוכלוסייה הפלסטינית".

את הפעילות מסכמת אולמרט בתקווה לשוב עם ילדיה לאותם מפגשים, "עד שיפתחו בשערים וייפלו החומות, וביקור של ילדים מבית לחם וסביבתה לא ידרוש היערכות לוגיסטית סבוכה כל כך. אמן".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.