4:41 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > דמות מופת: מני נפתלי מרצה בפני תלמידים ברמת גן
טור הלילה. מתוך 'היום הזה' עם אמיר איבגי, הערב (א')

דמות מופת: מני נפתלי מרצה בפני תלמידים ברמת גן

מה הביא את מני נפתלי להרצות היום בפני תלמידי בית ספר ברמת גן? וגם - אם אתם מצביעי ימין, תכינו תיק ליד הדלת ומספר טלפון של עורך דין. הראיות המפלילות של רזי ברקאי נגדכם כבר שוגרו

אם אתם מצביעי ימין תכינו תיק קטן ליד הדלת, ומספר טלפון של עורך דין טוב – יכול להיות שאו-טו-טו ידפקו שוטרים על הדלת שלכם. תיכף תשמעו מרזי ברקאי במה אתם בדיוק חשודים.

אבל קודם: מני נפתלי ממשיך את מסע התהילה שלו. אמש, ברגע של צניעות מופגנת הוא הזמין את ראש הממשלה נתניהו לעימות טלויזיוני. כן, כן: מני וביבי ראש בראש. אפילו בקרב תומכי ההפגנות נעו בחוסר נחת למקרא ההזמנה הזאת של נפתלי. חבר הכנסת מיקי רוזנטל סיכם את זה יפה: "בחורצ'יק, תרגיע. קצת צניעות לא תזיק. עדיף שתחשוב שאתה יותר קטן, כי אתה לא כזה גדול".

כך רוזנטל על נפתלי. האיש שנטען כלפיו שהטריד מינית אישה, וטרם הובהר איזה עבירות, לכאורה, ביצע כאב הבית במעון ראש הממשלה, הוא מהיום גם דמות חינוכית. הנה הבוקר, מני בא להשמיע את סיפורו בפני תלמידים בבית ספר זומר ברמת גן.

אז איך מגיע מני נפתלי להרצות בפני תלמידים? מדוע דווקא בבית הספר הזה? על הרבה שאלות ניסנו לקבל היום תשובות ולא ממש הצלחנו. מנהל תיכון זומר מסרב לשוחח איתנו ומפנה אותנו לדוברות עיריית רמת גן, משם נמסר לנו: "בית הספר 'זומר' שם לעצמו כמטרה לחנך בוגרים מעורים, מעורבים ופעילים בחברה הישראלית, תוך מתן ביטוי למגוון דעות ועמדות. בכל שבוע מתקיים מפגש של כלל התיכון עם אישיות מעניינת שמעורה בנעשה בארץ ובעולם. בית הספר מארח דמויות מכל גווני העשייה והמחשבה, מתוך אמונה שמפגש של תיכוניסטים עם המגוון הקיים בחברה הישראלית רק יפרה אותם ואת תפיסת המציאות שלהם. לא נעשתה פנייה למשרד החינוך בדבר תיאום המפגש האמור".

מני נפתלי מבטיח לנו: בקרוב – הרצאות בפני תלמידי בתי ספר נוספים.

אבל פתחנו והבטחנו לכם עוד סיפור. ביום חמישי בתוכנית 'תיק תקשורת' נערך מפגש פסגה. רזי ברקאי וגדעון לוי. "מלחמת הטורים" קראו לזה שם. במרכז הדיון המאמרים שפרסמו השניים בעיתון הארץ. רזי וגדעון, גדעון ורזי בדקות ארוכות של יריות בתוך הנגמ"ש על השמאל. יריות אמרנו? אם אתם מצביעי ימין, לרזי יש חשבון ישן לסגור אתכם, והאקדח מונח על השולחן.

כן, תודה רבה חברים. שמעתם נכון. בשונה מהם, בימין, גדעון לוי לא יקנה אקדח. אז אם אתם מצביעי ימין פתחנו והזהרנו, תכינו תיק ליד הדלת ומספר טלפון של עורך דין. הראיות המפלילות של רזי ברקאי נגדכם כבר שוגרו לחלל האוויר. וההסתה, ההסתה הזאת כולה על חשבונכם: הבמה: הטלוויזיה החינוכית, המשכורת מהרדיו הצבאי. איזה מזל שהשנאה היא בחינם.

אמיר איבגי

אמיר איבגי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ןםלפ

"המשטרה היא משרתת נרצעת של התקשורת הישראלית"

המשטרה תחל בבדיקה על הפצת תמונות הנשיא ריבלין עם כאפייה ברשתות החברתיות בעקבות סירובו לחנון את אזריה. מה חושבים על כך הפטריוטים? צפו