שני שליש מחברי המפלגה הדמוקרטית, 34 חברי סנאט ו-112 מחברי בית הנבחרים, פנו הלילה (רביעי) לנשיא ולמזכיר המדינה מייק פומפאו בבקשה כי יחזרו בהם משורת ההחלטות על הסיוע האמריקאי לרשות הפלסטינית, לבתי החולים הפלסטינים במזרח ירושלים ולארגונים העוסקים בקידום ההכרות בין ישראלים לפלסטינים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

 

"אנחנו מודאגים מאוד מהניסיון לאלץ את הרשות הפלסטינית לשבת סביב שולחן המשא ומתן באמצעות מניעת הומניטרי מנשים וילדים. הקיצוצים שאתה מקדם, רק יחלישו את הכוחות בחברה הפלסטינית שמבקשים לקדם פתרון של שלום ויחזקו את החמאס וגורמים קיצוניים נוספים", כתבו הסנאטורים, ביניהם דיאן פינסטיין מקליפורניה ושלושה מהשמות הבולטים ביחס למועמדות הדמוקרטים לנשיאות, ברני סאנדרס מוורמונט, קורי בוקר מניו ג'רסי וקמלה האריס מקליפורניה.

במכתבם למזכיר המדינה מייק פומפאו, ציינו 112 חברי בית הנבחרים כי: "הסיוע לתוכניות לקידום החיים המשותפים, בהן משתתפים אלפי פלסטינים וישראלים, תורם להתנגדות לאלימות ולבניית דור חדש של מנהיגות מתונה שתוכל לקדם את התהליך המדיני. הפסקת הסיוע לאותן תכניות פוגע בגורמים המתונים שוחרי השלום, אותם עלינו לחזק".

המכתבים נשלח בתמיכת J STREET שבהודעה לעיתונות שהוציאה נכתב כי "באמצעות החמרת חלום הבלהות ההומניטרי בעזה, מקדמים הקיצוצים בסיוע את חוסר היציבות ומעצימים את האיום הביטחוני על ישראל. ממשל טראמפ ממשיך באמצעות קידום מדיניות זהה לזו של הימין הקיצוני בישראל, לפגוע בסיכויים למימושו של פתרון שתי המדינות".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא