2:35 20/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > דמוקרטיה, ציונות, פלשתינה ותרבות השקר

דמוקרטיה, ציונות, פלשתינה ותרבות השקר

בסקר שנערך ביוני 2013 , בקרב תלמידי כיתות יב' שסיימו בחינת הבגרות בהיסטוריה, חושף ש 93% אינו מכיר את השם "פלשתינה" כשמה הלועזי של ארץ ישראל.

בסקר שנערך ביוני 2013  בקרב תלמידי כיתות יב' שסיימו בחינת הבגרות בהיסטוריה, חשף כי 93% מהם אינם מכירים את השם "פלשתינה" כשמה הלועזי של ארץ ישראל. 'תעשיית שקרים' שמוכרת לנו סדר יום שנועד לשרת בעלי עניין. פעילות גופנית נשלטת על ידי תעשיית מכשירי הכושר והביגוד, התזונה נשלטת על ידי תעשיית המזון המעובד והציונות בשליטת תעשיית מסירת הארץ. בפוסט הזה אדון בקליפת אגוז על הציונות.

1. ישראל מדינה יהודית -או מדינה דמוקרטית

מגילת העצמאות, המבטאת את ה"אני מאמין" של העם ואת חזונו, מכילה 650 מילים. אלא שבעוד המילה "יהודית" מופיעה על הטיותיה השונות כ-20 פעמים, המילה "דמוקרטית" אינה מופיעה כלל: "אני בעד שלטון המושתת על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין".

"בארץ-ישראל קם העם היהודי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית…אשר נתן במיוחד תוקף בין-לאומי לקשר ההיסטורי שבין העם היהודי לבין ארץ-ישראל ולזכות העם היהודי להקים מחדש את ביתו הלאומי." –כך כתוב במגילת העצמאות.

2. פלשתינה – ארץ ישראל

מי שהכריזו על הקמתו מחדש של הבית היהודי הלאומי בישראל , גם חתמו על פקודת סדרי השלטון והמשפט, תש"ח-1948 – דיני חוקה- סדרי השלטון והמשפט – סעיף 15. (א): "כל מקום בו נאמר בחוק "פלשתינה (א"י)" ייקרא מעתה ישראל."

Palestine-1024x578
פלשתין או ארץ ישראל? אבן שושן

פלשתינה הוא שמה הלועזי של ארץ ישראל. את השם פלשתינה תבעו הרומאים ב-135 לספירה ("קללת אדריאנוס"), על מנת לנתק את הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל, במטרה להשמיד את היהדות מבחינה דתית, תרבותית ולאומית. לדאבוננו, יש מי שעושים שימוש חוזר בקללת אדריאנוס. הזהות הפלשתינאית הוגדרה לראשונה מבחינה מדינית חוקית בשנת 1922 על ידי חבר הלאומים , והיא שויכה בלעדית לעם היהודי.

3. תגדיר ציונות

לדעתי, הדיון הרעיוני בין שמאל לימין מיצה את עצמו. הדיון צריך להיות בין התפיסה הציונית- לבין התפיסה הפוסט-ציונית או האנטי ציוניות. אני נוטה לאמץ את ההגדרה המילונית, על פי מילון אבן שושן – 1965: "ציוני – המאמין ותומך בשאיפות הציונות – הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל וכנוס פזורי ישראל." כמו גם הגדרתו של חיים הרצוג מ-10 בנובמבר 1975 – "הציונות היא תחושת העם היהודי למקור וייעוד במולדת שקשורה באופן נצחי לשמה."

הפוסט-ציונות והאנטי ציונות נגזרים מהניגוד של הציונות, קרי – התנגדות להקמת מדינה יהודית בארץ ישראל כפי שהוגדרו על ידי 'החוק הבינלאומי במנדט על פלשתינה' על ידי חבר–הלאומים, המבסס את זכותם המשפטית של יהודים להתיישב בפלשתינה-ארץ ישראל 1923.

4. בשורה התחתונה

צפריר רונן ז"ל, פעיל חברתי, היטיב לתמצת את הדברים: "ארצנו תיפול ללא יריה אחת, ארצנו תיפול בידי האוייב על ידי שינוי שמה בלבד. ארצנו תיפול בבית דפוס שבו ידפיסו מפות שכתוב עליהן פלסטין. כך תיפול ארצנו. מי שזוכר הקיסר אדריאנוס בשנת 135 לספירה החריב את יהודה , אבל הוא לא רק החריב את היהודים והיגלה אותם , ורצח חצי מיליון יהודים והחריב את ירושלים, הוא לא רק לקח את היהודים מיהודה, הוא לקח את יהודה מהיהודים. איך הוא עשה את זה ? במקום פרובינקיה יהודה הוא קרא לה פרובינקיה פלשתינה זה הדבר הנורא שמחכה לנו. רוצים לקחת מאיתנו את שמה של ארצנו."

 

אורי צבי

אורי צבי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המהומות בקטלוניה. צילום: רויטרס

לאן פניה של אירופה אחרי המשבר בספרד?

על רקע האיומים בספרד להשתלט על קטלוניה: מחוזות אחרים באיחוד האירופי מחכים בתור כדי לתבוע עצמאות - מיהם? ולמה עכשיו?