, מטעם , התבטא בעמוד הפייסבוק שלו בגנות מדינת ישראל, כך חשף אתר "מידה". הדיפלומט הבדואי תושב שבגליל האשים בפוסט שפרסם בשפה האנגלית כי ישראל מבצעת "חיסול" ו-" במורשת הבדואית" זאת בשל הכוונה למכור מגרשים גם למי שאינם תושבי הכפר. הדיפלומט אף הגדיל ואיים בפנייה לבית הדין הבינ"ל בהאג והכריז כי "ח'וואלד לא יהפוך לגטו מבודד". "אנא תמכו במאמצינו ובמאבק", חתם חאלדי את הפוסט שנמחק בינתיים.

"בדיקה מעמיקה". אסמעיל חאלדי. צילום מסך: יוטיוב
"בדיקה מעמיקה". אסמעיל חאלדי. צילום מסך: יוטיוב

בעקבות הפרסום "במידה", משרד החוץ יערוך "בדיקה מעמיקה" בנושא. אף שוחחה בעניין עם מנכ"ל המשרד . "שרות החוץ הישראלי לא יוכל לסבול התבטאויות חמורות כאלה נגד מדינת ישראל של דיפלומט שלנו. נפעל בחומרה מול ההתבטאות חסרת התקדים הזאת", אמרה חוטובלי.

כתוצאה מכך מיהר חלאדי לפרסם התנצלות: "לפני יומיים, ברגע של זעם פרסמתי פוסט בו תקפתי את הרשויות בישראל. כתבתי דברים נוראים. אני מצטער ומתנצל מעומק ליבי בפני כל מי שנפגע".

זו אינה התקרית הראשונה בה נמצא חאלדי מועל בתפקידו. במסגרת ויכוח עם קולגה ששירתה בניו יורק כתב חאלדי, ששימש אז ממונה על מאבק ב-BDS במהלך שירותו בלונדון: "שנאתכם לערבים ולמוסלמים גרועה יותר מהאנטישמיות שהייתה נגד יהודי", כך חשף אריאל כהנא ב'מקור ראשון'. עוד האשים כי מתנגדיו "קופצים על כל מה שהוא נגד ערבים או מוסלמים… זה מה שמוביל לגזענות נגד לא יהודים בארץ, וזה מה שמוביל את המתקפות בכל העולם – נגד ישראל".

לא פעם תרגם הדיפלומט הבדואי התבטאותי בעיתיות נגד ישראל לאנגלית ששימשו כנשק בידי פעילים אנטי ישראליים. גם רה"מ ושר החוץ לא חמק מהכוונת של חלאדי. "עכשיו בואו נבדוק מה יקבל עדיפות: מרגל יהודי באמריקה , התנחלות בגדה או ללא דרך גישה?", כתב הדיפלומט לצד תמונתו של נתניהו לאחר אישור תקציב המדינה. בעבר אף רמז כי מדיניות אפרטהייד היא המונעת את סלילת כביש הגישה לכפר מגוריו. בגין התבטאויות אלה ערך בעבר משרד החוץ בירורים בעניין חאלדי שנאלץ להתנצל על הדברים.

"התבטאות חסרת תקדים". סנגית שר החוץ ציפי חוטובלי. צילום מסך: פייסבוק
"התבטאות חסרת תקדים". סנגית שר החוץ ציפי חוטובלי. צילום מסך: פייסבוק
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.