ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, דיבר היום (שני) על הבחירות הקרבות בכנס תחזיות 2019 של 'כלכליסט' ותקף את העומדים בראש מפלגות המרכז. "כל המפלגות קמות סביב משיחים – לפיד, גנץ, לבני וכחלון", החמיץ דיסקין והוסיף, "לפיד, גנץ, לבני וכחלון – אלה מפלגות דיקטטוריות, אין היום מפלגות של ערכים, אין אידיאולוגיה והאווירה היא אפרורית שקופה, בלי שום התחייבויות".

בהמשך דבריו תקף דיסקין את השמאל הקיצוני ואמר, "זו מערכת פוליטית שהכל בה הוא מור אוף דה סיים, הימין מתחלק לימין חדש, שמאל כבר אין במדינת ישראל כי מרצ שכחו את הציונות. הפוליטיקה היא בדיחה. צריך לייצר משהו חדש ואי אפשר לעשות את זה בארבעה חודשים הקרובים".

בהמשך דבריו שוב טען דיסקין כי המפלגות בנויות על אישים בעלי תפיסה משיחית, "הפוליטיקה החדשה לא צריכה להיות בנויה על משיחים, אלא על אנשים שיציגו אלטרנטיבה רעיונית ואידיאולוגית משמעותית".

דיסקין אינו מאשים בפעם הראשונה ראשי מפלגות במשיחיות. בסוף אפריל 2012 בכנס שרון תקף ראש השב"כ לשעבר את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת שר הביטחון דאז, אהוד ברק ואמר, "אני לא מאמין לא בראש הממשלה ולא בשר הביטחון, אני מאוד לא מאמין במנהיגות שמקבלת החלטות מתחושות משיחיות". דבריו של דיסקין אז זכו לאזכור באירן שם ששו לשמוע את הדברים. בדברים שנשא אז בשנת 2012 אמר דיסקין, "אם לא נתעשת, בתוך שנה-שנתיים אבו מאזן יסיים את תפקידו, וכל תחליף יהיה גרוע יותר".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל


:עוד באותו נושא