דינה דיין, המתמודדת החרדית בבחירות המקדימות לראשות מפלגת 'העבודה', שייערכו ב-3 ביולי, פרסמה ציוץ בחשבון הטוויטר שלה, בו מחתה על המועד בו נקבע העימות אמש (ש') מול "8 הגברים שעפים על עצמם", להגדרתה. לדבריה, העובדה שהיא יוצאת מבאר שבע ואינה יכולה לנסוע לפני צאת השבת למודיעין, שם התקיים העימות – לא איפשרה לה להגיע בזמן לאירוע. "שבת יוצאת בשעה 20:15. אני צריכה לנסוע מבאר שבע לדיבייט שהמפלגה קבעה מראש במודיעין בשעה 21:00. נראה אם יחכו לי. מנותקים מהעם כבר אמרנו?".

על קריאות המגיבים כלפיה לעזוב את המפלגה עקב כך, השיבה דיין, שחרתה על דגלה לתת לפריפריה להוביל: "לא רוצה! יש מפלגת שלטון שצריכה לייצג אותי ואת האנשים סביבי העניים העובדים החלשים ועד שזה לא יקרה אני לא אנוח", ותהתה: "מה היה קורה אם עושים עימות בחמישי?". בשיחה עם ערוץ 20 הוסיפה המתמודדת הבלתי-שגרתית למפלגה, כי מדובר ב"סימפטום שמעיד על הנתק".

"איחרתי אבל זה עשה לי כניסה מרשימה", אמרה דיין. לדבריה, החלטה לקבוע את הדיבייט במוצאי שבת "מעידה על משהו, אפילו לא חושבים על זה. רוב האנשים במצפה רמון שומרים שבת. אם מפלגת העבודה רוצה שאנשים ממצפה רמון יבואו לשמוע את נבחריה, זה לא יכול להיות בשעה כזאת. אין מצב שאנשים מירוחם, נתיבות, מעלות נצרות, כל הפריפריה, היו מגיעים לדיביייט הזה. מה לעשות שבפריפריה בד"כ חיים אנשים מסורתיים?".

המתמודדת תושבת מצפה רמון סיפרה כי על מנת לא לפספס את העימות, היא נאצלה לישון עם כל המשפחה בשבת בבאר שבע. "אני לא מתלוננת. אמרו לי 'את כל הזמן אומרת אכלו לי-שתו לי'. אז קודם כל 'אכלו לי-שתו לי' זה לא קללה. אבל זה לא קשור לתזונה, זה קשור לאיפה הקשב שלך נמצא. כל הזמן אומרים שרוצים קהלים חדשים. ככה לא מביאים קהלים חדשים, זה לא עובד".

סרטון הבחירות של דיין

במפלגה לא היו מעוניינים להגיב באופן רשמי, אולם גורמים במפלגה אמרו כי "בכלל היה מיותר לקיים את זה במוצ"ש" אך הוסיפו כי "אירוע כזה חייבים להתחיל אחרי צאת שבת ואנשים צריכים להגיע מרחוק, אז מתחילים מאוחר מאוד ואז גם אתה מפספס תקשורת שלא תבוא וזה כאילו לא היה".
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20