וועדת חוץ והביטחון, בראשות ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) קיימה היום (ג') דיון מהיר בנושא "סימון סטודנטים יהודיים על ידי ארגוני BDS  בקמפוסים בארה"ב", הדיון המהיר התקיים לאחר פרסום של ארגון "מילואימניקים בחזית", על פעילות אוינת כלפי סוטדנטים על ידי ארגונים המשויכים ל- BDS. כחלק מהפעילות חלוקו צווי פינוי מזויפים ליהודים מהמעונות בקמפוסים בארה"ב.

דיכטר
דיכטר: "אף אחד לא יטפס על גבה של מדינת ישראל והעם היהודי"

אמנון גולדשטוף, מנהל המחקר בארגון, הציג את פעילות הארגון, ואת הנתונים שנאספו, על פיהם בשנת 2015 אירעו 941 אירועים אנטישמיים ברחבי ארה״ב, כאשר 90 מהם היו בקמפוסים, ומדובר בכמעט הכפלה מ-47 האירועים האנטישמיים בקמפוסים שהתרחשו ב-2014. "סטודנטים יהודים הם המיעוט הנרדף ביותר בקמפוסים בארה"ב – חד וחלק", אמר גולדשטוף.

יו"ר הוועדה ח"כ דיכטר אמר "ה- BDS הוא גל אנטישמי נגד יהודים, שלצערי מתנהל במדינות שנחשבות לנאורות ובקמפוסים שנחשבים לאינטלקטואלים. הסגנון של פעילי התנועה יכול להביא מדליה בג'ודו פלסטיני, אבל לא במשהו מכובד. חלק גדול מהפעילות של פעילי ה-BDS נובע מתסכול של השנים האחרונות, כיוון שהנושא הפלסטיני שוקע למטה. מדינות ערב לא עוסקות בסוגיה הפלסטינית, וזה מוציא את הפלסטינים והתומכים שלהם מדעתם ועל כן הפלסטינים מנסים להפיץ את הסוגיה בכוח".

"אנחנו למודי ניסיון. הם לא יצליחו לגרום לרעיון הישראלי ולמדינת ישראל לשקוע, לא נגד יהודים ולא נגד ישראלים. לנו בכנסת ובוועדת החוץ והביטחון יש מחויבות לכל יהודי באשר הוא, כשהוא מותקף בגין היותו יהודי. יש לנו מחויבות גם בתור מדינת הלאום של העם היהודי לסייע ככל שניתן, מבלי להפר את החוקים של המדינות. אני מברך את אנשי 'מילואימניקים בחזית' שהשכילו להביא את הנתונים לוועדה. המעשים שנעשים נגד סטודנטים יהודים, מתבצעים במחשבה שהם יובילו לפגיעה בישראל –  מחשבה נלוזה שלא תצלח. אף אחד לא יטפס על גבה של מדינת ישראל והעם היהודי רק כדי להציף סוגיה שלא צפה מכוחות הטבע".

ח"כ ברקו: "צריך לחשוף את האלימות ולשים דברים על השולחן. הסטודנטים כבר אינם בטוחים בקמפוסים, וגם מרצים שאומרים משהו אחר מהתעמולה הפלסטינית סובלים מכך. הרצאה שלי בקמפוס שינתה מיקום כי סטודנטים חסמו בגופם את הכניסה לאולם בו תוכננה להתקיים. מנגד יש פרופסורים מטעם, שיושבים בקתדרות שמשולמות ע"י מדינות כמו קטאר, ומפיצים תעמולה".

ועדת חוץ וביטחון ,היום
ועדת חוץ וביטחון ,היום

דיכטר תהה האם אין עבירה פלילית בחלוקת הודעות הפינוי ונציג עמותת NGO Monitor, יונה שיפמילר, אמר: "הצוות המשפטי שלהם מורה להם לחלק הודעות גם במקומות שאין בהם יהודים, כדי למנוע טענות לרדיפה וגזענות וזה חלק מהאסטרטגיה. בדיוק בשל כך אי אפשר להתמקד בפעילות רק נגד חלוקת הצווים וצריך לפעול גם נגד הסיוע המשפטי והמימון הניתנים להם".

ח"כ שרן השכל (הליכוד): " הקהילה היהודית עומדת לצדנו בכל דבר, ועכשיו הם אלה שנמצאים בחזית ומותקפים, ולנו יש מחויבות לעמוד לצדם. 11 מדינות בארה"ב כבר חוקקו חוקים המאפשרים הטלת סנקציות נגד החרם, אז בוודאי ניתן לפנות לאוניברסיטאות שישקלו את הדבר גם כן".

 
חגי סימן טוב

חגי סימן טוב