שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט (כולנו), החליט להגדיל את מלאי הדירות הציבוריות בירושלים גם בשכונות שמעבר ל"קו הירוק", כך דווח ב"ישראל היום". השכונות המדוברות הן: ארמון הנציב, גילה, הר חומה, נווה יעקב, פסגת זאב, קריית יובל ושכונת רמות. במחצית מהדירות שנרכשו כבר מתגוררות משפחות שהמתינו לפתרון דיור.

בנייה גם בהר חומה. צילום: פלאש 90
בנייה גם בהר חומה. צילום: פלאש 90

עלות רכישתן של 94 הדירות צפוי להיות 130 מליון ש"ח, זאת כחלק ממיזוג חברת "פרזות" עם חברת "עמידר החדשה". המיזוג התבצע באישור ועדת הכספים של הכנסת במטרה לייעל את מנגנון הדיור הציבורי ולפנות תקציב נוסף לרכישת דירות. צעד זה מצטרף לרכישת 1,200 דירות חדשות ברחבי הארץ, אכלוס 600 דירות ריקות באמצעות קריטריונים גמישים, הקצאת 5%  מדירות "מחיר למשתכן" עבור הדיור הציבורי, "משכנתא רוכבת" וכוונת האוצר לרכוש 1,000 דירות נוספות.

"במדינת ישראל ישנם שני מיליון אזרחים שלא מצליחים 'לגמור את החודש'. החלשים מביניהם הם זכאי הדיור הציבורי. כל דירה נוספת שאנחנו רוכשים מיועדת ישירות לאלו הזקוקים לה יותר מכל. אני שמח על כך שהצלחנו להביא לרכישת 94 יחידות דיור בירושלים, שגם יסייעו לאכלוס משפחות נוספות וגם יחזקו את אחיזתנו בעיר הבירה של מדינת ישראל", אמר שר השיכון.

שר השיכון יואב גלנט. צילום: פלאש 90
שר השיכון יואב גלנט. צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20