דיוויד מאיירס, פרופסור להיסטוריה יהודית מאוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס (UCLA), מונה אתמול (ראשון) לנשיא 'הקרן לישראל חדשה'.

צילום מסך: מתוך יוטיוב

 

מאיירס, (57), ששימש עד כה כחבר בוועד המנהל של ארגון השמאל הקיצוני, יחליף את טליה ששון, שכיהנה כנשיאת הקרן בשלוש השנים האחרונות. במקביל, הוא צפוי להמשיך ולהחזיק במשרה האקדמית שלו באוניברסיטה.

 

מאיירס, איש שמאל קיצוני, עלה לכותרות לפני כשנה בשל הסערה שעוררה ההחלטה למנותו למנכ"ל המרכז להיסטוריה יהודית בניו-יורק (CJH). יהודים רבים יצאו אז לרחובות במחאה על המינוי, תוך שהם נושאים כרזות: "שימו סוף לכיבוש של דיוויד מאיירס את המרכז להיסטוריה יהודית – פטרו אותו".

הפגנות נגד מינויו של מאיירס למנכ"ל המרכז להיסטוריה יהודית בניו יורק. צילום מסך: מתוך יוטיוב

 

ככל שהדברים אמורים לגורלה של המדינה היהודית היחידה בעולם, דעותיו של מאיירס, יהודי-אמריקאי, הן חד-משמעיות: בעד מדינה פלסטינית ונגד ההתיישבות ביהודה ושומרון.

בראיונות שנתן לכלי תקשורת לאורך השנים הדגיש מאיירס כי לא יסרב לממן ארגונים שקוראים להחרים מוצרים מיהודה ושומרון, כיוון שלתפיסתו "הכיבוש של הגדה המערבית הוא הפרה של החוק הבינלאומי".

הפגנות נגד מינויו של מאיירס למנכ"ל המרכז להיסטוריה יהודית בניו יורק. צילום מסך: מתוך יוטיוב

 

זאת ועוד, מאיירס לקח אף חלק בעשייה של ארגוני שמאל קיצוני נוספים דוגמת JStreet, IfNotNow, ו- Evidence והאשים את מדינת ישראל ב"דיכוי ערבים", תוך שהוא עושה שימוש במושג הערבי 'נכבה' (קטסטרופה) לתיאור הקמתה של מדינת ישראל. בין הספרים הבולטים שפרסם ניתן למצוא את: "להמציא מחדש את העבר היהודי".

 

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא