No Tag To Print

ניידת טיפול נמרץ שפינתה את הפצוע בפיגוע. צילום: TPS

ישראלי נרצח בפיגוע ירי בשומרון

מחבלים ביצעו פיגוע ירי מרכב חולף סמוך לחוות גלעד שבשומרון. מהירי נפצע אנושות הרב רזיאל שבח ומותו נקבע בבית החולים. כוחותינו נכנסו למספר כפרים ערבים באזור

זירת הפיגוע בשומרון. צילום: מאור לביא/TPS
זירת הפיגוע בשומרון. צילום: מאור לביא/TPS

 

הרב רזיאל שבח הי"ד נרצח הערב בפיגוע ירי מרכב חולף בכביש 60 בשומרון. סמוך לשעה 20:05 התקבל דיווח ראשוני על ירי לעבר רכב בציר 60 סמוך לחוות גלעד שבשומרון. מדיווח ראשוני, חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ופינו לבית חולים 'מאיר' בכפר סבא את הרב רזיאל שבח, תושב חוות גלעד, כשהוא פצוע קשה מאוד בפלג גופו העליון. מאוחר יותר נאלצו הרופאים בבית החולים לקבוע את מותו. הערבים מדווחים כי כוחותינו נכנסו למספר כפרים באזור במצוד אחר המחבלים.

מבית החולים מאיר בכפר סבא נמסר: "הפצוע הגיע לביה״ח ללא דופק ללא נשימה וללא סימני חיים. הוא הובהל לחדר הטראומה בביה"ח שם בוצעו פעולות החייאה מתקדמות ולצערנו למרות המאמצים נקבע מותו".

זירת הפיגוע בשומרון. צילום: נדב גולדשטיין/TPS
זירת הפיגוע בשומרון. צילום: נדב גולדשטיין, TPS

 

כוחות גדולים זרמו לאזור וסגרו צירים. הערכות הן כי מדובר בירי מרכב חולף. המחבלים נמלטו. אשתו של הרב שבח סיפרה כאשר היתה בדרכה לבית החולים: "הוא התקשר אליי ואמר לי 'ירו בי, תזמיני אמבולנס'. עדיין אני מזועזעת ונסערת מהקלות שבה יורים בנו ככה. אנחנו בדרך לבית החולים ואנחנו לא יודעים מה המצב".

חובש רפואת חרום במד"א אליישיב רייכנברג סיפר: "יצאתי עם אמבולנס מד"א מהיישוב קדומים הסמוך, הגעתי מהר למקום וראיתי בצד הכביש סמוך למעקה הבטיחות רכב פרטי ועליו סימני ירי, בכיסא הנהג ישב גבר כבן 35 בהכרה מעורפלת עם פצעי ירי בפלג גופו העליון, אזרחים שגרים ביישוב סמוך ושמעו את הירי הגיעו לסייע, בסיוע כוח רפואה של צה"ל שהגיע מהר למקום הענקנו לו טיפל רפואי מציל חיים והוא פונה לבית החולים כשמצבו קשה"

יוסי דגן ראש המועצה האזורית אמר הערב: "מזעזע שהמחבלים מרגישים בנוח לירות באזרחים חפים מפשע. עם זאת אני רוצה להעביר מסר ברור לאויבינו. אנחנו לא נכנע לטרור. אנחנו בוחרים בדרך החיים. אני רוצה להודות  לכוחות ההצלה והבטחון העומדים על משמרתם. אני וכל עם ישראל מתפללים לרפואתו של הפצוע".

בשומרון מתקיימות בשעה זו מספר הפגנות בעקבות הפיגוע הקשה בו נרצח תושב חוות גלעד הערב. עד כה דווח למוקד המשפטי של ארגון חוננו על 4 עצורים בהפגנות. עו"ד מהארגון עושה דרכו לתחנת המשטרה במרחב שומרון בכדי להעניק סיוע משפטי למפגינים שנעצרו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה: "אני מביע צער עמוק ושולח תנחומים למשפחתו של רזיאל שבח, שנרצח הלילה בידי מחבל שפל. כוחות הביטחון יעשו כל שניתן כדי להגיע לרוצח הנתעב ומדינת ישראל תמצה עמו את הדין".

כשלוש שעות לאחר הפיגוע, הגיעו שכניו ליישוב לזירה כדי להקים במקום גלעד לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד. הלווייתו תתקיים מחר בשעה 13:00 בחוות גלעד.

תושבים מקימים גלעד לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד

זירת הפיגוע בשומרון. צילום: מאור לביא/TPS
זירת הפיגוע בשומרון. צילום: מאור לביא/TPS

 

במד"א מרחב ירקון פרסמו הודעת ניחומים וכתבו: "בשם המנהלים ואלפי המתנדבים, שולחים אנו את תנחומינו למשפחת שבח היקרה על רציחתו בדם קר של כונן חובש בכיר המתנדב המסור הרב רזיאל שבח הי"ד. מסכת חייו של הרב רזיאל ז"ל הייתה עזרה והצלת חיים בלתי פוסקת בכול שעות היממה. תנחומינו הכנים למשפחתו, על אובדן היקר לכם מכל. תנוחמו ולא תוסיפו לדאבה עוד".

גם מנכ"ל מד"א, אלי בין, פרסם הודעה וכתב: "משפחת מד"א מרכינה את ראשה היום, עם הירצחו של מתנדב הארגון רזיאל שבח, בעל מסור ואב לשישה ילדים, אשר גם בעת האירוע לבש את מעיל הארגון – מוכן תמיד לתת סיוע.

עוד הוסיף מנכ"ל הארגון כי "זהו אירוע חמור מאוד, המזכיר את הצורך בזמינות גבוהה ובפיזור ניידות של מגן דוד אדום ביהודה ושומרון, אך לצערנו עלינו להזכיר כי בעוד כשבועיים מד"א תיאלץ לחדול את פעילותה באזור. אני מבקש מראש הממשלה להתערב ולהוציא לפועל את החלטת הממשלה בדבר תקצוב שירותי החירום הרפואיים ביהודה ושומרון".

זירת הפיגוע בשומרון. צילום: מאור לביא/TPS
זירת הפיגוע בשומרון. צילום: מאור לביא/TPS
זירת הפיגוע בשומרון. צילום: יצחק טוויטו
זירת הפיגוע בשומרון. צילום: יצחק טוויטו
ניידת טיפול נמרץ שפינתה את הפצוע בפיגוע. צילום: TPS
ניידת טיפול נמרץ שפינתה את הפצוע בפיגוע. צילום: TPS

It is not Android