דובר צה"ל מוסר כי סמוך לשעה 21:00 מחבל שנהג ברכבו דרס כוח צה"ל שביצע משימת סיור רגלי בכפר הערבי חוסאן הסמוך לביתר עילית. ארבעה חיילים נפצעו באורח קל, טופלו במקום ופונו להמשך טיפול בבית החולים שערי צדק בירושלים. מתבצעות כעת סריקות אחר המחבל הדורס שנמלט מהזירה בעוד החיילים לכודים תחת הרכב.

רכב המחבל הדורס. צילום: קבוצת 'ביטחון שדה'

 

כוח רפואה של צה"ל העניק במקום טיפול רפואי לשלושה פצועים קל, צעיר ושלוש צעירות, עם פציעות בגפיים, אמבולנסים של מד"א המתינו בצומת חוסאן לסייע בפינוי המידת הצורך. נסיבות ואופי האירוע נבדקים ע"י כוחות הביטחון. הפצועים פונו לבית החולים שערי צדק בירושלים. שלושה פצועים במצב קל טופלו תחילה בחדר הטראומה ונותרו בו להשגחה. בהמשך הגיע פצוע קל נוסף.

ד"ר מייקל קוסה בעדכון על מצב הפצועים. צילום: דוברות שערי צדק

זירת פיגוע הדריסה. צילום: איחוד 'הצלה' יו"ש
זירת הדריסה. צילום: קבוצת 'ביטחון שדה'

 

מוקדם יותר היום (ש') הגיעה מונית ערבית סמוך למחסום הקיוסק שבאבו דיס, ממנה ירד תושב הכפר סעיר בשנות ה-30 לחייו שנשא שקית. הערבי החל להתקדם רגלית לכיוון המחסום, למרות שמדובר במחסום למעבר כלי רכב בלבד, מה שהחשיד את הלוחמים, תוך שהוא קורא קריאות 'אללה אכבר' ומקלל את לוחמי מג"ב שבמחסום.

הלוחמים החלו לבצע נוהל מעצר חשוד, כשאחד הלוחמים קרא לעברו קריאות לעצור (גם בשפה הערבית) וכשזה לא נענה – ירה באוויר בכדי להרתיע את החשוד. הערבי המשיך להתקדם ללא התייחסות ללוחמים, בוצע לעברו ירי של כדור אחד לפלג גופו התחתון, ירי שהביא לפציעתו באורח קל.

הלוחמים הזעיקו כוחות נוספים, ביניהם חבלני מג"ב והחלו לבדוק את החשוד. בדיקה ממנה עלה כי הוא לא נשא על גופו דבר. החשוד קיבל טיפול רפואי ראשוני במחסום על ידי חובש מג"ב ולאחר מכן על ידי תאג"ד צה"ל שפינה אותו לקבלת טיפול רפואי ולחקירת גורמי הביטחון. החבלנים שהגיעו לזירה בדקו את השקית אותה נשא, בה לא נמצא דבר חשוד.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא