רגע לפני 'יום הנכבה' שיציינו הפלסטינים ביום שני הקרוב, התקשורת הפלסטינית מדווחת כי שירות בתי הסוהר פתח במשא ומתן עם הנהגת האסירים בבתי הכלא בניסיון להביא לסיום שביתת הרעב המתמשכת. 46 הועברו לטיפולים רפואיים. כך מוסר כתבנו סלימאן אל-שאעפי.

עם כניסת שביתת הרעב ליומה ה-26, בעיתון 'אלחיאת' פורסם הבוקר (ו') כי והרשות הפלסטינית מנהלות בימים האחרונים הידברות בנושא, לאחר שהמאמצים להוציא למחבלים את הרוח מהמפרשים כשפרסמו את הסרטון בו מתועד מנהיגם מרואן ברגותי כשהוא אוכל בתאו. גם ברש"פ וגם בישראל חוששים מהסלמת המצב הביטחוני באם תימשך השביתה גם ביום הנכבה ולאחריה – אל תוך חודש הרמדאן שיחל בסוף החודש. כך פורסם ב-360.

ברגותי שובר שביתה. מתוך 'לפני כולם' (יום א')

הדברים עומדים בסתירה לדבריו של השר לביטחון פנים גלעד בסוף החודש שעבר כי "לא ננהל עם שום ושום שיח. מצידי הם יכולים לשבות רעב כמה שהם רוצים". בתחילת השביתה, ב"יום האסיר" היא מנתה כ-1300 שובתים, אך עם הזמן ירד מספרם עוד ועוד.

אמש התקיימו אירועי "יום חמישי המכריע", בהם נקראו קריאות למרי אזרחי ולעימות עם ישראל בנקודות החיכוך ולחסימת "כבישי המתנחלים", כאות תמיכה באסירים השובתים רעב בבתי הסוהר.

כמו כן, בכיר פת"ח ומנהיג השביתה מרואן ברגותי זכה אתמול (ה') לביקור של נציגת ארגון הצלב האדום בתאו בכלא. הביקור התאפשר לאחר שאמש שירות בתי הסוהר אישר לארגון הצלב האדום לבקר את המחבל בכלא קישון בצפון בו הוא נמצא בבידוד מאז החלה שביתת הרעב.

מתוך 'לפני כולם' אמש (ה'):עוד באותו נושא