בשעות האחרונות כוחות צה"ל מהחטיבה המרחבית "שומרון" פעלו בעיר במטרה לאתר את המחבל, עבד אל-חכים עאדל, אשר דקר למוות את הי"ד אמש סמוך לצומת אריאל.

במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר מאסיבית ואלימה בהשתתפות כ-500 פלסטינים אשר במהלכה המפגינים יידו אבנים, השליכו בקבוקי תבערה ומטענים, הקימו חסמי אבנים וכן ביצעו ירי חי לעבר הכוחות. הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות וביצעו ירי חי לאוויר לפיזור ההתקהלות.

במבצע נעצרו שבעה חשודים אשר הועברו לחקירת כוחות הביטחון. המחבל טרם נעצר. נבדקת טענה על מספר פצועים פלסטינים ובנוסף, פלסטיני הרוג. גורם ביטחוני מסר: "המחבל מעלה לרשתות החברתיות פוסטים בהם הוא מתאר איך הוא מהתל בנו, נגיע אליו".

מוקדם יותר, אמו של המחבל קראה לו להסגיר את עצמו: "חוקרי המשטרה אמרו לי שהוא ביצע את הפיגוע. אני נגד מעשים כאלו. לא הייתה לו שום זכות לקחת חיים של מישהו, ואין לו זכות לבצע פיגוע".

עבד אל חכים עאדל, בן 19 מיפו ומשכם, אתמול בדקירות סכין את איתמר בן-גל הי"ד בכיכר אריאל. מדובר בבן לפלסטיני משכם וערבייה ישראלית מחיפה. גם הפעם, עמוד הפייסבוק של המחבל, בעל תעודת הזהות הכחולה, שימש עד לפני זמן קצר כהצהרת כוונות, עד שנסגר. בשלל פוסטים בעברית ובערבית, משבח עאדל עסי מחבלים, בהם תמימי, משתף סרטונים ותמונות של ירי ברחובות ומגלה אובססיה לסדאם חוסיין. בפוסט האחרון שלו, מה-30 בדצמבר, כתב המחבל: "נולדתי בחושך וכן גדלתי ולא סופר את אף אחד". גם תמונת הנושא שלו לא מותירה מקום לספק: רובה m16 ולצידו רימוני רסס.

קליטת פצועים פלסטיניים בבית החולים

קליטת פצועים פלסטיניים בבית החולים

פעילות . ארכיון. צילום: דובר צה"ל
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.