על פי הערכות, ישנם כ-10,000 איש המפגינים כעת בגבול רצועת עזה. ישנם מספר מוקדי חיכוך עם כוחות צה"ל, כאשר נעשו מספר נסיונות לחתוך את הגדר. המפגינים משליכים בקבוקי תבערה לעבר הכוחות. אין נפגעים לכוחותינו. משרד הבריאות העזתי מדווח משרד הבריאות בעזה מדווח הרוג ולמעלה מ-30 פצועים מאש צה"ל. בתוך כך, בעקבות האירועים בימים האחרונים, צה"ל סיים היום לפרוש סוללת כיפת ברזל נוספת בגוש דן.

בכבאות והצלה מוסרים כי משעות הבוקר ועד לרגע זה פעלו לוחמי האש, בסיוע של צה"ל רשות הטבע והגנים ורבש"צים בגזרת עוטף עזה ב-6 שריפות שהוצתו כתוצאה מבלוני תבערה. כל השריפות בשליטה. בלון שלא הצליח להצית שריפה, נחת בתוך ישוב במועצה האזורית אשכול. כמו כן, דווח על בלון נוסף שנצפה בשמי שדרות.

הצתה בכרם רעים היום (ו'). צילום: נועם מוחבש

 

בתום הערכת מצב, צה"ל הנחה בצהריים (ו') את תושבי עוטף עזה לחזור לשגרת חיים רגילה. פיקוד העורף נתן הנחייה דומה בבוקר לתושבי אזור נתיבות ויישובי מרכז הנגב. מוקדם יותר נקבע כי הקייטנות בישובי העוטף יחזרו לפעילות רגילה במרחבים המוגנים בלבד, חוף זיקים ייסגר וכי ותתאפשר תנועת רכבות בקו אשקלון שדרות.

כיפת ברזל בפעולה, אמש. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

כזכור, אחרי שתי יממות של מטחים כבדים על ישוביי הדרום, אמש דיווחה רשת אלג'זירה כי הושג הסכם הפסקת אש ברצועת עזה בתיווך מצרים. בישראל מכחישים כי הושג הסכם מול ארגון הטרור.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20