צה"ל מאשר: לפני כשעה חמישה מחבלים ניסו לחבל בתשתית ביטחונית במרחב המכשול בצפון הרצועה. התשתית הביטחונית התפוצצה וכתוצאה מכך נפגעו מספר מחבלים. לטענת הערבים, במקום ישנם מספר פצועים ואף מחבל הרוג. לא ברור אם מדובר במחבלים שניסו לחדור ונורו על ידי כח צה״ל או שמדובר במחבלים שהגיעו למעבר לצורך הנחת מטען והוא התפוצץ בידיהם.

פורעים ערבים סמוך לגבול רצועת עזה, יוני 2018. צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

הלילה (ב'), תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב תשעה יעדי טרור בשני מתחמים צבאיים ובמתחם לייצור אמצעי לחימה השייכים לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. לפנות בוקר ירו מחבלי חמאס 3 רקטות לשטח ישראל. אזעקות נשמעו ברחבי העוטף, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו 3 שיגורים וכי רקטה אחת לפחות התפוצצה בשטח הרצועה.

התקיפה בוצעה בתגובה לשיגורי העפיפונים ובלוני הנפץ והתבערה אל שטחי ישראל. מדובר בפעולות טרור המסכנות את תושבי הדרום ופגעו בשטחים נרחבים.

בימים האחרונים הזהיר צה״ל וביצע תקיפות בסמוך לחוליות האחראיות להצתות ולהשחתת השטחים בישראל וכן תקיפות כנגד תשתיות המשמשות חוליות אלו. ההחלטה לביצוע התקיפות הבוקר באה לאחר אור ירוק מכיוון הקבינט אמש. הדרג המדיני הורה לצה״ל להחמיר בתגובות תחת המשוואה אם חמאס לא עוצר את טרור העפיפונים/בלונים הוא יאבד נכסים יקרים. על כך יצא הלילה חיל האוויר לשלוש תקיפות ובכל תקיפה הושמדו שלושה נכסים אסטראטגיים של חמאס.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון