1,000 של של האו"ם לפליטים פלסטינים (אונר"א) בעזה קיבלו הבוקר (ד') בעקבות המצב הכלכלי הקשה אליו נקלע הארגון עם הקיצוץ האמריקאי. כך מסר נציג המטה העזתי של הארגון לסוכנות הידיעות 'שיהאב'. העובדים מזהירים מפיצוץ בשעות הקרובות אם לא יוקפאו מכתבי הפיטורין, אולם עד כה הנציב הכללי בארגון מסרב לחזור בו.

מסרב לחזור בו. הנציב הכללי של אונר"א בעזה, פייר קראנבול. צילום: פלאש 90

בסוכנות 'hadth' הערבית דווח כי חלק מהעובדים במהלך ישיבת הוועד של מטה אונר"א בעזה לאחר שקיבלו בה את מכתבי הפיטורין. הפלסטינים מדווחים גם על עובד שפוטר שניסה להצית את עצמו מול משרדי אונר"א בעזה. עובד נוסף התעלף בהפגנה שמתקיימת מול משרדי הארגון.

על פי דיווחים, שכרו של עובד אונר"א שמגיע ממדינה אחרת בשליחות לרצועת עזה, יכול להגיע ל-20,000 דולר בחודש. ההחלטה לפטר את העובדים מגיעה בעקבות המשבר התקציבי שאליו נקלע הארגון עם החלטת ארה"ב לקצץ 250 מיליון דולר מתמיכתה.

כזכור, במהלך 2017 נמצאו מנהרות טרור מתחת לשלושה בתי ספר שונים של הארגון ברצועה. שלוש שנים קודם לכן, במהלך מבצע 'צוק איתן', נמצאו מצבורי טילים באותם בתי ספר.

מחאה ברצועת עזה נגד הקיצוץ בתקציב אונר"א. צילום רויטרס

 

במהלך ועידת התורמות לאונר"א בחודש שעבר, הודיעה ממשלת בריטניה כי היא את תמיכה התקציבית בארגון ב-11.34 מיליון יורו, מה שיעמיד את סך תמיכתה על  בסך הכל. זאת בצל , הדוכס מקיימברידג' בישראל.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.