ה-20 בינואר מתקרב ולקראתו גוברים הרמזים על השינוי במדיניות הבית הלבן עם כניסתו של טראמפ לתפקיד. עיתון ה"ניו יורק פוסט" מדווח הבוקר (א') כי יועציו של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ מעוניינים להזמין את ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לטקס ההשבעה של הנשיא הנבחר. הדיווח, כך נכתב בעיתון האמריקני, מבוסס על מקור המקורב אל צוות המעבר של הנשיא הנבחר.

טראמפ בראיון לפוקס ניוז: "ישראל מאוד חשובה לי"

"יש תכנון שטראמפ ייפגש עם נתניהו, השניים משוחחים כל הזמן ונתניהו העלה את האפשרות שיבוא לטקס ההשבעה", אמר המקור ל"ניו יורק פוסט".

כזכור, יום לאחר היבחרו, התקשר ראש הממשלה נתניהו לברך את טראמפ על ניצחונו במערכת הבחירות. הנשיא הנבחר הזמין את נתניהו להיפגש בארצות הברית "בהזדמנות הראשונה". כעת, כך נראה, ההזדמנות הראשונה תיקרה בדרכו של נתניהו דווקא ביום השבעת הנשיא הנבחר.

בתוך כך, אמש ביציאה מחגיגות השנה האזרחית החדשה, התראיין הנשיא הנבחר דונלד טראמפ לרשת החדשות "פוקס ניוז" וחזר על מסריו החיוביים כלפי ישראל. טראמפ אמר כי ארצות הברית חייבת להגן על ישראל, וכי ישראל חשובה לו. "אנחנו חייבים להגן על ישראל", אמר, "ישראל, בשבילי, מאוד מאוד חשובה. אנחנו חייבים להגן על ישראל. הקשבתי לנאומו של קרי, אני חושב שמה שנעשה לישראל מאוד לא הוגן".

סגן השר איוב קרא, בירך על ההזמנה ואמר כי זהו סימן מובהק לתחילת שינוי ביחסו של הממשל החדש כלפי ישראל לעומת היחס העוין של אובמה וקרי: "נגמרו שבע השנים הרעות".