דף הבית > אקטואליה וחדשות > דיווח: נתניהו הבהיר למקרון כי אין בכוונתו לפנות יישובים

דיווח: נתניהו הבהיר למקרון כי אין בכוונתו לפנות יישובים

'הארץ': במהלך פגישתו עם נשיא צרפת הביע רה"מ סקפטיות לגבי היוזמה האמריקאית, והבהיר: תחת כל הסדר אין בכוונתו לפנות יישובים ביהודה ושומרון

על פי פרסום ב'הארץ', מקורות דיפלומטיים מסרו כי במהלך שיחה בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא צרפת עמנואל מקרון, בהביר נתניהו כי הוא מתנגד ליוזמת השלום הצרפתית. לדברי המקורות כשמקרון העלה את הסוגיה הישראלית־פלסטינית הוא שאל את נתניהו מה עמדתו כלפי יוזמת השלום שקידמה הממשלה הקודמת בצרפת בראשות פרנסואה הולנד ונתניהו ענה כי "זו היתה יוזמה לא טובה". עוד דווח כי מקרון לא סתר את ראש הממשלה וניכר היה כי אינו חש כל מחויבות לאמץ את התכנית של קודמו.

ראש הממשלה נתניהו מתקבל ע"י נשיא צרפת מקרון. צילום: חיים צח, לע"מ
ראש הממשלה נתניהו מתקבל ע"י נשיא צרפת מקרון. צילום: חיים צח, לע"מ

"זה יהיה מסובך לנוע מהר ביוזמה האמריקאית", אמר נתניהו למקרון על פי הדיווח, "אני לא יודע אם עבאס יכול לספק את הסחורה בגלל הפוליטיקה הפנימית שלו. אבל אנחנו נשתף פעולה עם המהלך של טראמפ. אני רוצה שיהיה תהליך מקביל מול מדינות ערב לצד התהליך מול הפלסטינים. לא אחד על חשבון השני ולא אחד לפני השני – במקביל".

עוד דווח כי מקרון הבהיר שהוא וממשלתו ימשיכו בקו הצרפתי מסורתי של התנגדות לבנייה ביהודה ושומרון והגדרתה כלא חוקית. נתניהו השיב למקרון כי זו תהיה שגיאה מצד צרפת להתייחס לכל ההתיישבות כמקשה אחת, וציין כי חלק גדול מהבנייה הינה בגושים שיישארו בידי ישראל בכל הסכם עתידי וכי בכל מקרה גם אם יושג הסדר קבע, אין בכוונתו לפנות יישובים מכיוון שאין סיבה שלא יהיו יהודים במדינה הפלסטינית.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

פרשת הטרדה מינית נוספת בשב"ס: בכיר הושעה מתפקידו

סגן מפקד כלא רמון הורחק ממתקני שב"ס למשך 10 ימים. הקצין תושב הצפון בדרגת סגן גונדר, נכנס לתפקידו לפני פחות מחודש וכבר הספיק לפי החשד להטריד ולתקוף מינית נשות סגל