עיתון ה"וושינגטון פוסט" מדווח כי נבדק חשד כי הנשיא דונלד טראמפ שיבש את החקירה שמנוהלת לבדיקת הקשרים בין אנשיו לבכירים רוסים, כך פורסם ב"וואלה".

בכירים אמריקנים כמו ראש המודיעין הלאומי () דן קואטס, ראש () מייק רוג'רס ובעלי תפקידי מפתח נוספים כבר אישרו כי הם מוכנים להעיד בפני החוקר המיוחד לנושא, . בסוכנות לביטחון לאומי סיפרו כי "ישתפו פעולה באופן מלא עם החקירה". פרקליטיו של טראמפ מצידם, האשימו: "הדלפות המידע מה- בנוגע לחקירת הנשיא הן שערורייתיות, בלתי נסלחות ובלתי חוקיות".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעת פגישה עם נשיא טורקיה ארדואן, אתמול. צילום: רויטרס
שיבש ? נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

 

מולר פתח בחקירה נגד טראמפ ימים אחדים אחרי פיטורי ראש ה-FBI , תוך התעלמות מדבריו לפיהם טראמפ הנחה אותו לרדת מהחקירה נגד היועץ לביטחון לאומי המודח, מייקל פלין. העובדה כי מולר זימן את ראשי ה-DNI וה-NSA מוכיחה כי הוא אינו מתכוון להתבסס רק על דבריהם של הנשיא או של ראש ה-FBI המודח. מעדויות של שני הבכירים יתבהרו הטענות לפיהן טראמפ ביקש גם מהם להתערב בחקירה.

לפי דיווחים שונים, טראמפ פנה לראש המודיעין הלאומי בבקשה לגרום לקומי להפסיק את החקירה של פלין. כשנשאל בנושא אמר קואטס כי "לא חש לחץ" מצד הנשיא, אך גם לא הכחיש שהיתה פניה מצידו של טראמפ. דיווחים נוספים סיפרו כי לפני חודשיים וחצי פנה הנשיא לשני הבכירים בבקשה להצהיר כי אין ראיות לקשרים בין בכירים בקמפיין הבחירות לנשיאות שניהל לבין בכירים ברוסיה, אך רוג'רס וקואטס סירבו לבקשה.

מנכ"ל תאגיד החדשות "ניוזמקס", כריסטופר רודי, אשר ידוע כמקורב לנשיא האמריקני, סיפר לפני ימים אחדים כי טראמפ בודק את האפשרות לפטר את מולר. בראיון ל-PBS אמר כי: "לדעתי טראמפ שוקל אולי לסיים את תפקידו של החוקר המיוחד. זו תהיה טעות משמעותית".

"רודי מעולם לא דיבר עם הנשיא על הנושא", אמר דובר הבית הלבן שון ספייסר, שהוסיף כי מנכ"ל "ניוזמקס" "מדבר בשם עצמו".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.