גנור, שמרון ובר יוסף. צילום: פלאש 90
גנור, ובר יוסף. צילום: פלאש 90

 

ממצאי חקירת מבססים את החשדות נגד חמשת החשודים העיקריים בפרשת הצוללות: דוד שמרון, יצחק , דוד , אליעזר (צ'ייני) ואבריאל , כך פורסם במהדורת 'החדשות'. לפי הפרסום, הממצאים מתבססים בעיקר על עדותו של עד המדינה מיקי גנור, יחד עם עדויות נוספות, ונראה כי בחודשיים הקרובים יעבור התיק לפרקליטות לטובת סיכומים וגיבוש המלצות.

תגובת המשטרה: "חקירת רכש כלי השיט עדיין מתנהלת ונעשות בה פעולות חקירה. בעת הזו היחידה החוקרת טרם הגיעה לשלב הסיכומים ומאידך כל אמירה בגין המלצה להגשת כתבי אישום איננה רלוונטית מהסיבה הפשוטה שהמלצה על כתבי אישום הינה בסמכות בלעדית של הפרקליטות ולא של המשטרה. כמו בכל פרשה אחרת כאשר החקירה הפעילה תסתיים ובכפוף לסיכומי החקירה נודיע באם נמצאה / לא נמצאה תשתית ראייתית. כל פרסום אחר הנו על אחריות המפרסם בלבד".

עו"ד יצחק מולכו. צילום: פלאש90
עו"ד יצחק מולכו. צילום: פלאש90

 

לפני כחודשיים הבהיר פרקליט המדינה, שי ניצן כי בנימין אינו חשוש בפרשת הצוללות. "גם היום אין חומר ראיות שמצדיק חקירה של ראש הממשלה בתיק 3000 כחשוד", אמר בכנס העיתונות באילת.

הוא הוסיף כי חקירת המשטרה בפרשת הצוללות וכלי השיט צפויה להסתיים בקרוב והחומר יועבר לבחינת הפרקליטות. ניצן הוסיף כי חקירות נתניהו בתיקים 1000 (פרשת המתנות) ו-2000 (השיחות עם מוזס) גם הן לקראת סיום וכי נתניהו ייחקר מספר פעמים נוספות.

בעוד ראש הממשלה טוען לחפותו בשתי הפרשיות, במספר כלי תקשורת פורסם כי לפחות בתיק 1,000 מתגבשת תשתית ראייתית להעמיד אותו לדין בגין עבירות שוחד. בתיק 2,000 מצבו של ראש הממשלה טוב יותר ושם עדיין לא ידוע מה תמליץ המשטרה.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.