סוכנות הידיעות הרשמית של ‘סאנא’ וכלי תקשורת המקושר לחיזבאללה מדווחים מטוסי קרב של בהובלת ארצות הברית תקפו הלילה (חמישי) מספר בסיסים צבאיים בפרברים הדרומיים של דיר א-זור במזרח סוריה. עם זאת, גורמי ביטחון אמריקנים הכחישו כל קשר לתקיפה המדוברת.

 

סוריה. צילום: רויטרס

 

ע”פ הדיווחים, העמדות שהותקפו נמצאות ליד מתקן האנרגיה הצבאי T2 הממוקם בסמוך לגבול עיראק, אזור שבו הקואליציה מגבה את הלחימה הקרקעית שמתנהלת נגד דאעש. מקור צבאי מסר לסוכנות הידיעות הסורית “סאנא” כי “מספר בסיסים צבאיים הופצצו”. לדבריו, במהלך ההתקפה נגרמו נזקים, אך לא פירט מעבר לכך.

 

מטוסי הקואליציה. צילום ארכיון: רויטרס

 

כאמור, האמריקנים מכחישים שהקואליציה אחראית לתקיפה. “אין לנו שום פעילות מבצעית נגד כוחות של צבא אסד באזור הזה”, אמר דובר המפקדה האמריקנית המרכזית באזור קפטן ביל אורבן לסוכנות הידיעות רויטרס. גורם בפנטגון שדיבר בעילום שם שב על הדברים: “אין לנו שום מידע על מה שאירע שם”.

בחודש שעבר הותקף בסיס אווירי השייך למשטר אסד באזור חומס שבסוריה.

כלי תקשורת בסוריה דיווחו כי בתקיפה בבסיס הסורי נהרגו לפחות 14 בני אדם, בהם כמה אזרחים איראנים.

מספר שבועות לאחר מכן דיווחו כלי תקשורת בסוריה כי מערכות ההגנה האווירית של המדינה הגיבו לירי טילים מעל העיר חומס. לפי הדיווחים, מערך הנ”מ השמיד את הטילים באוויר. עוד דווח כי הטילים כוונו לשדה התעופה א-שועיראת, שהותקף על ידי ארה”ב לפני שנה.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.