WP_Post Object ( [ID] => 171324 [post_author] => 18 [post_date] => 2019-03-12 13:32:14 [post_date_gmt] => 2019-03-12 11:32:14 [post_content] =>

מחבל מוסלמי השליך בקבוק תבערה לעבר עמדת המשטרה בהר הבית - כוחות משטרה גדולים הגיעו לזירה וסגרו את המקום. מבקרים פונו מההר - שוטר נפצע קל משאיפת עשן ופונה לטיפול רפואי. 10 חשודים ערבים נעצרו. לנקודת המשטרה נגרם נזק. במהלך החיפושים בהר הבית אותרו על ידי השוטרים נמצאו מספר מיכלים שהכילו חומרים דליקים באזורים שונים, כוורות זיקוקים ובקבוקי תבערה. החקירה והחיפושים בשטח הר הבית נמשכים.   [caption id="attachment_336949" align="aligncenter" width="618"] הר הבית, היום. צילום ערבי[/caption]   מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד שהגיע לשטח ההר, ערך במקום הערכת מצב, והנחה על פינוי וסגירת שטח הר הבית למטרת המשך ביצוע פעולות וסריקות אחר אמצעים נוספים. המהומות אירעו על רקע החלטת בית המשפט היום נגד בקשת ישראל להאריך את הצו לסגירת המתחם בשל דיווחים על משא ומתן על המתחם בים ישראל לירדן, ועל רקע ההסלמה הגוברת בהר. [koo_vod_artiplayer clipid=0_zxrsw28a]כוחות משטרה פורצים להר הבית   קודם לכן פרסם בפייסבוק השייח' סלהב הוא ראש מועצת הוואקף כי "בית התפילה בבאב אל-רחמה הוא חלק בלתי נפרד מההר, נפתח ולא ייסגר. מתנגדים להתנהלות המשטרה ושלטונות הכיבוש. עליהם להפסיק להתגרות ברגשות המוסלמים. נמשיך להתפלל שם. למנהיגי ישראל, ההר מקום רגיש ועליהם להימנע מהצהרות הפוגעות ברגשות המוסלמים, ישראל רוצה במלחמה דתית והיא תישא בתוצאות ההצהרות האלה". [koo_vod_artiplayer clipid=0_xzqistqx]   עוד ערער סלהב השייח' על ריבונות בתי המשפט הישראלים במקום, זאת למרות שבית המשפט קבע הבוקר כי אין לסגור את המבנה שפרצו המוסלמים בשער הרחמים. "רוצים להגיע להר ללא שום בדיקות. לא נפנה לבתי המשפט של ישראל. להחלטות שלהם אין תוקף לגבי ההר. אנו נגד החלטות אלה ולא משנה מה המחיר שנשלם. כל יום המשטרה עושה מעשה טיפשי ומרחיקה מוסלמים מההר. הדבר מסוכן ופוגע בחירות שלנו. מבקשים מהאחראים לעשות מאמצים כדי לבטל את ההרחקות. קורא לציבור להחזיק מעמד. מבקש מהעם הערבי להעלות את נושא ירושלים לראש סדר העדיפויות, שלא להותיר את בני העיר לבדם מול האוייב המר. באשר לקריאה לבינאום ומתן אפשרות תפילה לכל הדתות, ההרחקות מוכיחות את ההיפך", כך סלהב. [caption id="attachment_336972" align="aligncenter" width="618"] מחבל עצור בהר הבית[/caption] [caption id="attachment_336975" align="aligncenter" width="618"] מחבל עצור בהר הבית[/caption]   בתנועת 'סטודנטים למען הר הבית' מסרו כי "רק בנס לא היו נפגעים בנפש היום בהר הבית, אך נקודת המשטרה הוצתה ולא בפעם הראשונה. בימים בהם הווקף הירדני והרשות הפלסטינית משתלטים על שער הרחמים, עוד חלק בהר הבית ומדינת ישראל שותקת, אנחנו שבים ומדגישים שרק ריבונות ישראלית, הפסקת גזילת הזכויות של המתפללים היהודים' וגירוש המחבלים מהר הבית יביאו לשינוי". מאיחוד מפלגות הימין נמסר: "האירוע הבטחוני בהר הבית הוא פועל יוצא של ההפקרות ואוזלת היד בשער הרחמים בשבועות האחרונים. כאשר מגמגמים באכיפת הריבונות בהר הבית, כאשר חוזרים ומדברים על תכניות שלום הזויות - הטרור מרים ראש. על שרי הקבינט להתכנס מיידית ולממש את אחריותם למלחמה בטרור ובפגיעה המתמשכת בריבונותנו בירושלים בירת ישראל. מי שלא מסוגל לעשות זאת ייאלץ בסופו של דבר להתמודד עם אלימות רצחנית הרבה יותר מבקבוק תבערה״.

[post_title] => מחבל השליך בקבוק תבערה לנקודת המשטרה בהר הבית [post_excerpt] => מחבל מוסלמי השליך בקבוק תבערה לעבר עמדת המשטרה בהר הבית - המשטרה נערכת לסגירת המקום. מבקרים פונו מההר. 10 חשודים נעצרו [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => %d7%93%d7%99%d7%95%d7%95%d7%97-%d7%9e%d7%97%d7%91%d7%9c-%d7%94%d7%a9%d7%9c%d7%99%d7%9a-%d7%91%d7%a7%d7%91%d7%95%d7%a7-%d7%aa%d7%91%d7%a2%d7%a8%d7%94-%d7%9c%d7%a0%d7%a7%d7%95%d7%93%d7%aa-%d7%94%d7%9e [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-08-28 11:11:17 [post_modified_gmt] => 2020-08-28 08:11:17 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/%d7%93%d7%99%d7%95%d7%95%d7%97-%d7%9e%d7%97%d7%91%d7%9c-%d7%94%d7%a9%d7%9c%d7%99%d7%9a-%d7%91%d7%a7%d7%91%d7%95%d7%a7-%d7%aa%d7%91%d7%a2%d7%a8%d7%94-%d7%9c%d7%a0%d7%a7%d7%95%d7%93%d7%aa-%d7%94%d7%9e/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

מחבל השליך בקבוק תבערה לנקודת המשטרה בהר הבית

מחבל מוסלמי השליך בקבוק תבערה לעבר עמדת המשטרה בהר הבית – המשטרה נערכת לסגירת המקום. מבקרים פונו מההר. 10 חשודים נעצרו

מחבל מוסלמי השליך בקבוק תבערה לעבר עמדת המשטרה בהר הבית – כוחות משטרה גדולים הגיעו לזירה וסגרו את המקום. מבקרים פונו מההר – שוטר נפצע קל משאיפת עשן ופונה לטיפול רפואי. 10 חשודים ערבים נעצרו. לנקודת המשטרה נגרם נזק.

במהלך החיפושים בהר הבית אותרו על ידי השוטרים נמצאו מספר מיכלים שהכילו חומרים דליקים באזורים שונים, כוורות זיקוקים ובקבוקי תבערה. החקירה והחיפושים בשטח הר הבית נמשכים.

 

הר הבית, היום. צילום ערבי

 

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד שהגיע לשטח ההר, ערך במקום הערכת מצב, והנחה על פינוי וסגירת שטח הר הבית למטרת המשך ביצוע פעולות וסריקות אחר אמצעים נוספים.

המהומות אירעו על רקע החלטת בית המשפט היום נגד בקשת ישראל להאריך את הצו לסגירת המתחם בשל דיווחים על משא ומתן על המתחם בים ישראל לירדן, ועל רקע ההסלמה הגוברת בהר.

כוחות משטרה פורצים להר הבית

 

קודם לכן פרסם בפייסבוק השייח' סלהב הוא ראש מועצת הוואקף כי "בית התפילה בבאב אל-רחמה הוא חלק בלתי נפרד מההר, נפתח ולא ייסגר. מתנגדים להתנהלות המשטרה ושלטונות הכיבוש. עליהם להפסיק להתגרות ברגשות המוסלמים. נמשיך להתפלל שם. למנהיגי ישראל, ההר מקום רגיש ועליהם להימנע מהצהרות הפוגעות ברגשות המוסלמים, ישראל רוצה במלחמה דתית והיא תישא בתוצאות ההצהרות האלה".

 

עוד ערער סלהב השייח' על ריבונות בתי המשפט הישראלים במקום, זאת למרות שבית המשפט קבע הבוקר כי אין לסגור את המבנה שפרצו המוסלמים בשער הרחמים.

"רוצים להגיע להר ללא שום בדיקות. לא נפנה לבתי המשפט של ישראל. להחלטות שלהם אין תוקף לגבי ההר. אנו נגד החלטות אלה ולא משנה מה המחיר שנשלם. כל יום המשטרה עושה מעשה טיפשי ומרחיקה מוסלמים מההר. הדבר מסוכן ופוגע בחירות שלנו. מבקשים מהאחראים לעשות מאמצים כדי לבטל את ההרחקות. קורא לציבור להחזיק מעמד. מבקש מהעם הערבי להעלות את נושא ירושלים לראש סדר העדיפויות, שלא להותיר את בני העיר לבדם מול האוייב המר. באשר לקריאה לבינאום ומתן אפשרות תפילה לכל הדתות, ההרחקות מוכיחות את ההיפך", כך סלהב.

מחבל עצור בהר הבית
מחבל עצור בהר הבית

 

בתנועת 'סטודנטים למען הר הבית' מסרו כי "רק בנס לא היו נפגעים בנפש היום בהר הבית, אך נקודת המשטרה הוצתה ולא בפעם הראשונה. בימים בהם הווקף הירדני והרשות הפלסטינית משתלטים על שער הרחמים, עוד חלק בהר הבית ומדינת ישראל שותקת, אנחנו שבים ומדגישים שרק ריבונות ישראלית, הפסקת גזילת הזכויות של המתפללים היהודים' וגירוש המחבלים מהר הבית יביאו לשינוי".

מאיחוד מפלגות הימין נמסר: "האירוע הבטחוני בהר הבית הוא פועל יוצא של ההפקרות ואוזלת היד בשער הרחמים בשבועות האחרונים. כאשר מגמגמים באכיפת הריבונות בהר הבית, כאשר חוזרים ומדברים על תכניות שלום הזויות – הטרור מרים ראש. על שרי הקבינט להתכנס מיידית ולממש את אחריותם למלחמה בטרור ובפגיעה המתמשכת בריבונותנו בירושלים בירת ישראל. מי שלא מסוגל לעשות זאת ייאלץ בסופו של דבר להתמודד עם אלימות רצחנית הרבה יותר מבקבוק תבערה״.

ערוץ 20
על יצירתיות, אהבה ומורכבות – מירב מיכאלי מדברת על הכל עם עדן הראל
לעומת המספרים שנעו במשך השבוע שעבר באיזור ה-2,000 נדבקים ביום, ביממה האחרונה נרשמו 1,538 מאומתים. הירידה מגיעה על רקע מספר נמוך של בדיקות, כרגיל בסופ"ש
ערוץ 20
מה הקשר בין גרביים לקורונה? מיזם מרגש למען חולי קורונה
ערוץ 20
הטיפים של הרב מיכאל לסרי לזוגיות בימי הקורונה
שקדים פלסטיני בחסות פעילים בינלאומיים ורבנים למען זכויות אדם
ערוץ 20
מנדלבליט ובג"צ יד ביד: התערבות היועמ"ש במינוי מפכ"ל המשטרה
ערוץ 20
פריימריז בכחול לבן? ח"כ קוטלר-וונש: "בשלב הזה זה פייק ניוז"
ערוץ 20
הסוף לתומכי טרור בבחירות? הצעת החוק של ח"כ טלי פלוסקוב
ערוץ 20
לא עוצרים בקורונה – שליחי קטמנדו ממשיכים לפעול מישראל
ערוץ 20
פולארד יגיע לארץ? הפעיל הוותיק למען פולארד חושף את הכל
It is not Android