על פי דיווח הלילה (ג') ב'ניו יורק טיימס' נשיא ארצות הברית ביקש בפברואר מג'יימס קומי ראש ה- לשעבר להפסיק את חקירת קשריו של היועץ לביטחון לאומי לשעבר מייקל פלין עם . השיחה התקיימה יום אחד בלבד לאחר שפלין עזב את תפקידו על רקע חקירת קשריו עם רוסיה.

ראש ה-FBI ג'יימס קומי. צילום: רויטרס
ראש ה-FBI . צילום: רויטרס

על פי הדיווח, קומי כתב במזכר שחיבר לאחר השיחה כי טראמפ ביקש ממנו בצורה ישירה לחדול במזכר נכתב כי טראמפ אמר לקומי: "אני מקווה שתניח לזה" – בהתייחסו לחקירת פלין. בעקבות הדיווח, יו"ר ועדת הפיקוח בבית הנבחרים, ג'ייסון צ'פץ, הורה ל-FBI למסור את התכתובות קומי לטראמפ בתוך שבוע.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעת פגישה עם נשיא טורקיה ארדואן, אתמול. צילום: רויטרס
טראמפ, הכחיש את הטענות כי קומי פוטר על רקע קשריו עם רוסיה. צילום: רויטרס

לאחר שקומי פוטר בשבוע שעבר, הכחיש טראמפ כי פיטוריו קשורים לחקירה בנושא רוסיה וטען כי פוטר כיוון שלא עשה עבודה טובה, וכי מחליפיו בתפקיד יוכלו להמשיך בחקירה "עד שיגיעו לשורש העניין". עוד על פי הדיווח, המזכר מהווה חלק מתיעוד שערך קומי בזמן אמת כדי להוכיח שטראמפ ניסה להתערב בחקירה. קומי שיתף שני בכירים ב-FBI בתוכן המזכר באותו הזמן. בנוסף כתב קומי כי במהלך הפגישה טראמפ אמר לו ש"פלין הוא בחור טוב" וכי "הוא לא עשה שום דבר רע". קומי השיב: "אני מסכים שהוא בחור טוב".

מהבית הלבן נמסר כי: "הנשיא הביע את דעתו כי מייקל פלין הוא אדם הגון, אך מעולם לא ביקש מקומי או מאף אחד אחר לסיים את החקירה". עוד נכתב בתגובה כי "לנשיא יש כבוד לרשויות אכיפת החוק. זה לא תיאור אמין ומדוייק של השיחה בין הנשיא ובין מר קומי".

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.