דף הבית > אקטואליה וחדשות > דיווח: חמאס הציע נמל ימי בתמורה להשבת החללים

דיווח: חמאס הציע נמל ימי בתמורה להשבת החללים

לפי עיתון לבנוני ארגון הטרור העביר לקהיר הודעה לפיה הם מוכנים לכלול בעסקה גם את השבת החללים הישראלים הדר גולדין ואורון שאול

צה"ל תוקף בעזה. צילום: רויטרס

עיתון אלאח'באר הלבנוני, מפרסם כי ארגון חמאס העביר מסר למצרים לפיו הם מוכנים להיכנס לעסקה מול ישראל שתכלול גם את נושא החיילים הישראליים הדר גולדין ואורון שאול.  על פי הדיווח, במסגרת העסקה חמאס יוכל להקים נמל ימי ושדה תעופה ברצועה.

החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד

 

בקהיר, כך צויין בעיתון הלבנוני, המזוהה עם חיזבאללה, לא יכולים להבטיח את הסרת הסנקציות מעל רצועת עזה, אותן הטיל יושב ראש הרשות אבו מאזן. לעומת זאת הבטיחה לגשר בין רצועת עזה לגורמים ערביים כולל איחדו האמיריות לפתח במסגרת ההסכם הכולל מספר פרוייקטים הוניטאריים לתמיכה בעזתים.

אתמול פרסמנו כי במערכת הביטחון ובצה"ל מעריכים כי חמאס נערך לעימות מול ישראל ומדרדר את הרצועה להסלמה.לפי ההערכות, התנהלות ארגון הטרור בימים האחרונים מוכיח שחמאס סיים את שלב ההרתעה שלו ומוכן ללכת עד הסוף לעימות מול ישראל גם אם המחיר שיגבה ממנו יהיה יקר לאין שיעור. בחמאס שומעים אתההצהרות של צה"ל שלא מוכן לעימות בין היתר בגלל הרצון לסיים את בניית המכשול ושם הוחלט ללכת עד הסוף ולדרדר את הגזרה לעימות גם אם מדובר בעימות קצר אבל כזה שיחזיר לחמאס את הכוח שלו מול שני מיליון התושבים שחיים תחת משטרו ברצועה.

חדשות 20

חדשות 20

אולי יעניין אותך גם

דיווח: צה"ל חיסל מחבל סמוך לרפיח

על פי דיווחים של כלי תקשורת פלסטיניים, מחבל נהרג ו-13 נוספים נפצעו מירי של צה"ל במרכז הרצועה