דף הבית > מדע וטכנולוגיה > דיווח: התאונה הקטלנית של אובר נגרמה בעקבות באג בתוכנה

דיווח: התאונה הקטלנית של אובר נגרמה בעקבות באג בתוכנה

גורמים אנונימיים מסרו לאתר The Information כי המערכת של הרכב האוטונומי זיהתה את הנפגעת איליין הרצברג כעצם שלא מצריך תגובה מיידית

צילום: צילום מסך

חודש וחצי לאחר התאונה בטמפה, אריזונה, שבה נהרגה רוכבת האופניים איליין הרצברג לאחר פגיעת רכב אוטונומי של אובר, מתפרסמים דיווחים לפיהם התוצאה העגומה היא תוצאה של באג בתוכנת של רכב החברה.

כזכור, במרץ האחרון נהרגה רוכבת האופניים איליין הרצברג מפגיעה של רכב החברה, והייתה למעשה ההרוגה הראשונה מפגיעה מכונית כזו. בצילומי וידאו של פנים הרכב נראה הנהג שאמור היה לפקח על הנסיעה כשהוא מסיר את עיניו מהכביש בעת האירוע. בעקבות התאונה הפסיקה אובר את הניסויים במכוניות אוטונומיות באופן מיידי בסן פרנסיסקו, פיטסבורג, פניקס וטורונטו.

לפי הפרסום של כתב ה-Information, אמיר אפרתי, שני מקורות שונים  אמרו כי החיישנים של הרכב האוטונומי זיהו את הרצברג, אך סיווגו אותה כ-"False Positive" – כלומר, התוכנה הניחה שהחיישנים מטעים אותה, והאשה שנקלטה בחיישנים היא עצם שלא באמת דורש התייחסות ואין צורך לעצור את הרכב.

מדובר למעשה באחד האתגרים הגדולים של מערכות הרכבים האוטונומים. מצד אחד, מובן שהחיישנים של אותם רכבים צריכים לזהות עצמים כמו בני אדם או כלי רכב שנמצאים על הכביש או בסמוך לו על מנת להאט או לבצע עצירות חירום. מצד שני, ישנם מקרים שבהם עצמים לא דורשים עצירה – לדוגמה, במקרה ושקיות ניילון מתעופפות על הכביש או אם פחים או חפצים אחרים שנמצאים מספיק רחוק מהכביש.

 

אולי יעניין אותך גם

פריצת דרך: התאמת תזונה אישית על בסיס חיידקי המעי

פריצת הדרך המדעית לתזונה מותאמות אישית על בסיס חיידקי מעי תוצע דרך שירותי בריאות כללית. זאת בעקבות שיתוף פעולה שנחתם בין הסטארטאפ של מריוס נכט DayTwo וכללית