דף הבית > מדע וטכנולוגיה > דיווח: התאונה הקטלנית של אובר נגרמה בעקבות באג בתוכנה

דיווח: התאונה הקטלנית של אובר נגרמה בעקבות באג בתוכנה

גורמים אנונימיים מסרו לאתר The Information כי המערכת של הרכב האוטונומי זיהתה את הנפגעת איליין הרצברג כעצם שלא מצריך תגובה מיידית

צילום: צילום מסך

חודש וחצי לאחר התאונה בטמפה, אריזונה, שבה נהרגה רוכבת האופניים איליין הרצברג לאחר פגיעת רכב אוטונומי של אובר, מתפרסמים דיווחים לפיהם התוצאה העגומה היא תוצאה של באג בתוכנת של רכב החברה.

כזכור, במרץ האחרון נהרגה רוכבת האופניים איליין הרצברג מפגיעה של רכב החברה, והייתה למעשה ההרוגה הראשונה מפגיעה מכונית כזו. בצילומי וידאו של פנים הרכב נראה הנהג שאמור היה לפקח על הנסיעה כשהוא מסיר את עיניו מהכביש בעת האירוע. בעקבות התאונה הפסיקה אובר את הניסויים במכוניות אוטונומיות באופן מיידי בסן פרנסיסקו, פיטסבורג, פניקס וטורונטו.

לפי הפרסום של כתב ה-Information, אמיר אפרתי, שני מקורות שונים  אמרו כי החיישנים של הרכב האוטונומי זיהו את הרצברג, אך סיווגו אותה כ-"False Positive" – כלומר, התוכנה הניחה שהחיישנים מטעים אותה, והאשה שנקלטה בחיישנים היא עצם שלא באמת דורש התייחסות ואין צורך לעצור את הרכב.

מדובר למעשה באחד האתגרים הגדולים של מערכות הרכבים האוטונומים. מצד אחד, מובן שהחיישנים של אותם רכבים צריכים לזהות עצמים כמו בני אדם או כלי רכב שנמצאים על הכביש או בסמוך לו על מנת להאט או לבצע עצירות חירום. מצד שני, ישנם מקרים שבהם עצמים לא דורשים עצירה – לדוגמה, במקרה ושקיות ניילון מתעופפות על הכביש או אם פחים או חפצים אחרים שנמצאים מספיק רחוק מהכביש.

 

אולי יעניין אותך גם

קופות החולים מתריעות: מחסור חמור בחיסוני חצבת

מחלת החצבת מתפשטת, כ-850 נדבקים בחודשיים, 90% מהנבדקים מעולם לא חוסנו. בדיון שנערך היום בוועדת הכנסת התריעו נציגי קופות החולים כי קיים מחסור חמור בחיסונים