מסי לא יגיע לישראל: פחות מיממה לפני שהייתה אמורה לנחות בישראל, המארגנים בישראל קיבלו הודעה מארגנטינה על ביטול המשחק באצטדיון טדי. בנוסף, התקשורת בארגנטינה מדווחת כי המשחק מול ישראל בסכנת ביטול עקב המחאה נגד קיומו. במקומו מעוניינת הנבחרת הארגנטינית לשחק בברצלונה מול נבחרת אחרת.

לערוץ 20 נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו בדק אפשרות עם נשיא להעביר את המשחק לסמי עופר במטרה לפתור את המשבר.השניים קבעו לשוחח שוב בקרוב. גורם המעורה בפרטים: לא ברור מה מידת ההשפעה של הדרג המדיני בארגנטינה על החלטות הנהלת הנבחרת.

נבחרת ארגנטינה מתאמנת בברצלונה. צילום: רויטרס

 

בתקשורת הארגנטינאית דווח שההתאחדות כינסה ישיבה בנושא בראשות היו”ר קלאודיו טאפיה לנוכח החששות מההפגנות ומהביקורת שהתקבלה ע”י העולם הערבי. הנבחרת הארגנטינאית שמתאמנת בימים אלו בברצלונה התמודדה עם הפגנות פרו-פלסטיניות, בהם גם שלטים עם חולצת הנבחרת מגואלת בדם.

ב-BDS בירכו את נבחרת ארגנטינה על ביטול המשחק: “אנחנו מברכים על הביטול בעקבות הלחצים שהפעילו פעילים שהובילו לביטול משחק ה”ידידות” שנועד להלבין את פשעיה של ישראל. המשחק נועד לשחק בירושלים הכבושה כחלק מחגיגות הנכבה”.

מחאת הערבים מחוץ למחנה האימונים של נבחרת ארגנטינה. צילום: רויטרס

 

“אני מברך את נבחרת ארגנטינה על ההחלטה לבטל את המשחק באצטדיון אלמאלחה”, כך צייץ בחשבון הטוויטר שלו, ח”כ ג’מאל זחאלקה מ’הרשימה המשותפת’. כזכור, חבר הרשימה המשותפת ח”כ יוסוף ג’בארין פנה לשגריר ארגנטינה לישראל וביקש שהנבחרת לא תופיע בירושלים: “הדגשתי שהמשחק, בצל הרג הפלסטינים בעזה והעברת שגרירות ארה”ב לירושלים, שולח מסר מסוכן לממשלת ישראל: שהעולם מתעלם מההפרות הגסות של זכויות האדם שהיא מבצעת. מסי אינו יכול להפנות עורף לקורבנות הפלסטיניים”, כתב ג’בארין.

לאחר הדיווחים על הביטול נפוצו, אמר ג’בארין: “״ממשלת הימין צריכה להבין שאינה יכולה לדרוס ברגל גסה את החלטות האו״ם ואת כללי המשפט הבינלאומי ולצפות שהעולם יתעלם מכך. מלכתחילה הממשלה עשתה פוליטיזציה למשחק ולחצה להעבירו לירושלים מטעמים פוליטיים, והיא משלמת כעת את המחיר על פוליטיזציה זו. בצל ההרג ההמוני בעזה, הרחבת ההתנחלויות, וההתכחשות המוחלטת לזכויות העם הפלסטיני, ביטול המשחק הוא תשובה עולמית הולמת לממשלת הכיבוש והדיכוי״.

לפני כשבועיים פורסמו מספר דיווחים סותרים לגביי ביטול המשחק בישראל בשל העימותים האלימים בעזה. כזכור, בתחילה המשחק אמור היה להתקיים באצטדיון סמי עופר בחיפה, אך אז החליטה ממשלת ישראל לאשר תקציב מיוחד בסך של 2 מיליון שקלים, כדי לאפשר את מימון הביטוח של מסי וחבריו בירושלים.

במקביל, משרד התרבות והספורט ספג ביקורת עצומה על ניהול חלוקת הכרטיסים, כאשר על אף הביקוש הרב מצד הקהל הישראלי, הכרטיסים חולקו לוועדים וגופים שונים, בהם גם עובדי משרד התרבות עצמו. גם מבקר המדינה הודיע כי יבחן את עניין הכרטיסים.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.