משטרת ניו יורק פתחה הלילה (א’) בחקירה לאחר שבית קברות בשם ‘וושינגטון’ בברוקלין . על פי הדיווחים, הגיעו לבית הקברות במהלך הלילה, ריסקו מצבות ועקרו אותן ממקומן.

המצבות המנותצות בבית העלמין בברוקלין. צילום מסך מתוך טוויטר
המצבות המנותצות בבית העלמין בברוקלין. צילום מסך מתוך טוויטר

 

קודם לאירוע, דווח בניו יורק על עליה מדאיגה בכמות התקריות האנטישמיות בעיר. לפי המשטרה, עלו מספר התקריות האנטישמיות ב-94% בשלושת החודשים הראשונים של השנה. רוברט בויס, בלש בכיר במשטרת ניו יורק אמר לכתבים כי “פשעי השנאה נמצאים בעלייה בכל העיר, וחלקם העיקרי נובע מאנטישמיות”.
מתוך ‘לפני כולם’, יום ה’ (2.3)
אמש (ש’) נעצר עיתונאי לשעבר ופעיל שמאל בן 31 בשם חואן תומפסון, החשוד בכך שאיים על מרכזים קהילתיים יהודיים ברחבי ארה”ב בפצצה שהטמין כביכול בשטחם, ביותר מ-120 שיחות החל מחודש ינואר . כמו כן, חשוד תומפסון באיום בפצצה על המוסד של הליגה נגד השמצה שבניו יורק. בנוסף על האשמות אלה, צייץ תמופסון בטוויטר כנגד דונלד טראמפ ואיים להרוג אותו ואת משפחתו. תומפסון נעצר אתמול בסנט לואיס (ו’) והובא בפני שופט.
עוד נחשד כי ב-21 בפברואר שלח מייל אלקטרוני לארגון הליגה נגד השמצה בשמה של בת זוגתו ובו נרשם כי היא זו שעומדת מאחורי האיומים על המרכזים היהודיים וכי יגיעו איומים נוספים בהמשך. יום למחרת הוא התקשר ואיים בפצצה על המרכז.
ונדליזם בבית קברות יהודי בסנט לואיס השבוע. צילום: רויטרס
ונדליזם בבית קברות יהודי בסנט לואיס השבוע. צילום: רויטרס

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.