10:12 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > דיווח: הבחירות המקומיות ברשות וברצועת עזה יידחו

דיווח: הבחירות המקומיות ברשות וברצועת עזה יידחו

זאת בהתאם להחלטת בית המשפט הפלסטיני. הבחירות היו אמורות להתקיים בחודש הבא

בית המשפט העליון הפלסטיני החליט היום (ה') לדחות את הבחירות המקומיות בגדה המערבית ובעזה. הבחירות היו אמורות להתקיים בחודש הבא. זאת בהתאם לעתירת תנועת פתח לוועדת הבחירות הפלסטינית. הבחירות שהיו אמורות להתקיים בשטחי הרשות ובעזה ב-8 באוקטובר ונדחו כעת למועד בלתי ידוע. למעשה, בשלב זה לא ידוע אם הבחירות יתקיימו בכלל. כזכור, חמאס החרים את הבחירות המקומיות הקודמות שנערכו ברשות הפלסטינית, ב-2012.

זאת על אף שהאוכלוסייה הפלסטינית ציפתה לקיום הבחירות, לראשונה מזה כעשור. לפי סקר דעת קהל של מכון העולם הערבי למחקרים ולפיתוח, עולה כי 60 אחוזים מבעלי זכות הבחירה התכוונו להצביע ביום הבחירות.

יקבלו את גזר הדין? תומכי חמאס. צילום: פלאש 90
יקבלו את גזר הדין? תומכי חמאס. צילום: פלאש 90

בסקר מועמדי פתח ביו"ש יקבלו 34 אחוזים מהמושבים, לעומתם יקבלו חמאס 33 אחוזים לפי הסקר, העצמאים 9 אחוזים ושאר הארגונים האסלאמיים 4 אחוזים. תוצאות סקר אלו מראות על הקרב הצמוד בין חמאס לפתח בבחירות הקרובות.

לעומת זאת ברצועת עזה לפי ממצעי הסקר נראה כי חמאס ביתרון על פני ארגון פתח. חמאס מובילים עם 37 אחוזים, פתח' 32 אחוזים, ארגוני השמאל 9 אחוזים, והארגונים האסלאמיים האחרים 6 אחוזים.

שליש מהנשאלים מאמינים כי הבחירות לא יערכו במועדן אך 47 אחוזים סבורים שלא יהיה עיכוב במועד הבחירות.

על השאלה אם הבחירות יהיו הוגנות ונקיות ענו רק 65 אחוזים כי הם מאמינים שכך יהיה והבחירות תהיינה נקיות והוגנות.

74 אחוזים סבורים שההצבעה תהיה בהתאם לזיקה המשפחתית והארגונית.

46 אחוזים מהנשאלים מאמינים כי הבחירות לא יביאו לשיפור היחסים בין פתח לחמאס אלא רק יחריפו את האיבה, אך 21 אחוזים העריכו שהבחירות יביאו דווקא לשיפור היחסים בין התנועות.

תעמולת הבחירות של חמאס מוכיחה – טוב לחיות בעזה

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות ביו"ש וברצועת עזה, שבהן ייאבקו ראש בראש על הרשויות המקומיות תנועות פתח וחמאס לראשונה זה עשור, יצא ארגון חמאס בסרטון תדמית חדש בו נראית רצועת עזה כמקום מטופח ומרשים.

הפטריוטים מדברים על מצב התושבית תחת שלטון חמאס בעזה

בסרטון נראית עזה רחוק מאוד מהתדמית שנפוצה לה, עם מבנים מרשימים ושכונות חדשות ומטופחות, פארקים רחבי ידיים, אגמים, כיכרות, חופי ים שטופי שמש ואנשים מחוייכים במקומות שונים ברצועה שמחזיקים שלט עם הכיתוב "תודה חמאס".

חמאס מעוניינים לשווק לפלשתינים את "סיפור הצלחה" של שלטונם ברצועת עזה, לא רק לקהל התושבים שברצועה, אלא בעיקר לתושבי הגדה המערבית שמאסו בפתח, וזאת על מנת לזכות בקולות בבחירות המוניציפליות הקרבות.

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פורץ שנתפס בבנק בירושלים. צילום: דוברות המשטרה

פורץ נתפס "על חם" במהלך שוד בנק בירושלים

המשטרה עצרה לפנות בוקר תושב שועפט בן 23 במהלך פריצה לסניף בנק בדרום ירושלים, כשהוא מסתובב במקום ומחטט במגירות