בדרך למסך הקטן: השחקנית גל גדות תגלם במיני-סדרה של רשת "שואוטיים" האמריקנית את דמותה של הדי למאר, כך על פי דיווח באתר "וראייטי". גדות ובעלה ירון ורסנו ישמשו מפיקים בפועל. מרשת שואוטיים" לא נמסרה תגובה לידיעה.

גל גדות. צילום: רויטרס

הסדרה תעסוק בחייה של השחקנית היהודיה שהייתה כוכבת קולנוע בהוליווד של שנות ה-30. כותבת הסדרה תהיה שרה טרים שיצרה את הסדרה "היומן" ותשמש גם כן מפיקה בפועל לצד וורן ליטלפילד שהפיק את "סיפורה של שפחה" ו"פארגו".

הדי למאר, ילידת אוסטריה, הייתה אחת הכוכבות היהודיות הגדולות של אותן שנים. תפקידה המפורסם ביותר של למאר היה ב"שמשון ודלילה" – סרט אמריקני משנת 1949 בהפקתו ובבימויו של ססיל ב. דה מיל. למאר גילמה בסרט את דלילה.

הדי למאר

בנוסף, התפרסמה למאר התפרסמה בעקבות רישום פטנט יחד עם המלחין ג'ורג' אנטהיל על טכנולוגיית שידור גלי רדיו בדילוגי תדר. הטכנולוגיה שימשה בשנות ה-50 במערכות תקשורת צבאיות שהותקנו בספינות הצי האמריקאי.

בימינו משתמשים בטכנולוגיה זו בחלק מיישומי רדיו כמו תקשורת סלולרית, Wi-Fi, בלוטות' ו-GPS. באותן ימים נשים לא היו יכולות לרשום פטנטים על שמן ועל כן לא זכתה בתמלוגים.

גדות, שפרצה בהוליווד לפני כמעט עשור עם מהיר ועצבני והפכה לכוכבת בזכות גילום דמות של אשת החיל, צפויה לככב על המסך הגדול בשנת 2019 עם שני סרטי המשך ל"וונדרוומן" ו-"ליגת הצדק".לינור בר-אל

לינור בר-אל