לפי דיווח באתר "אל-ערביה" הסעודי, בליל חמישי שעבר, תקפה ישראל משלוח נשק בסוריה שהיה בדרכו לידי חיזבאללה. לפי הדיווח, הטילים אשר הועברו היו טילי סקאד ארוכי טווח (המסוגלים להגיע לטווח 700 ק"מ). עוד דווח כי, הרדאר הסורי גילה את כלי הטיס הישראלים ויירט לעברם טילי "סאם 5". שניים משברי הטילים נחתו בירדן מצפון לעמאן, כאשר טיל שלישי שוגר לעבר טריטוריה ישראלית ויורט על ידי "מערכת החץ" מעל עמק הירדן. בנוסף, נכתב כי ישראל סגרה לטיסה את המרחב האווירי הצפוני שלה למשך שעות.

זירת החיסול, זמן קצר לאחר הירי

בליל חמישי האחרון תקפו מטוסי חיל האוויר מספר מטרות בסוריה כחלק מפעילות מבצעית שבוצעה במרחב. במהלך הפעילות החלו לפעול אזעקות שפלחו את האוויר. שהופעלו באזעקות כתוצאה משיגור מיירט של טיל נגד מטוסים לעבר כלי הטייס.

מדובר צה״ל נמסר ביום שישי כי ״במהלך הפעילות שוגרו טילים נגד מטוסים לעבר כלי הטייס. לעבר אחד מהטילים שוגר מיירט של מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר״. מדובר באירוע חריג מאוד שהסגיר את פעילות חיל האוויר ואת תקיפת המטרות. הירי הסורי גרם לפעילות מבצעית ראשונה מסוגה של טיל ה"חץ", שיירט את ירי הטילים לעבר מטוסי חיל האוויר. המטוסים עצמם היו מעל שטח ישראל ולא מעל שמי סוריה.

עוד נמסר מדובר צה״ל ״כי לא נשקפה סכנה לכוחותינו ולאזרחי מדינת ישראל. בנוסף מציינים בצה״ל כי האזעקות שנשמעו הינן כתוצאה מהפעילות של חיל האוויר״.

בחודשים האחרונים ישנם לא מעט דיווחים על פעילות צה״ל במרחב סוריה. מדובר בעיקר בדיווחים זרים אליהם ישראל לא התייחסה. רק בחודש האחרון ייחסו פרסומים זרים תקיפות שיירות נשק שהיו מיועדות לעבור מסוריה לחיזבאללה.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20