צבא בהודעה רשמית: מטוסי תקפו לפנות בוקר מתקן צבאי בפרברי דמשק, באמצעות ירי טילים משטח לבנון. לטענת צבא , מערך ההגנה האווירית של השמיד את רוב הטילים. “ישראל נושאת באחריות המלאה להשלכות המסוכנות של מעשיה”, נאמר בהודעה. 

ערוץ הטלוויזיה הסורי מדווח הבוקר על תקיפה ישראלית באזור ג’מראיא שבפרברי דמשק. על פי הדיווח סמוך לשעה 4:30 לפנות בוקר, מטוסי חיל האוויר תקפו בפעם השנייה את מכון המחקר שהותקף כבר בעבר ע”י ישראל, הסורים טוענים בדיווח כי סוללות ההגנה האוויריות “הגיבו לתוקפנות הישראלית”. בצה״ל לא מתייחסים לדיווח.

עוד תקיפה? מטוסי חיל האוייר. פלאש 90

לפני כחודש הודיע הצבא הסורי כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו מטרות באזור קוטיפה ליד דמשק, שם ממוקמים מחסני נשק ותחמושת.

“חיל האוויר הישראלי שיגר בסמוך לשעה 02:40 לפנות בוקר כמה טילים מעל לשטח לבנון לעבר אזור אל-קוטיפה בפרברי הבירה דמשק. מנגנוני ההגנה האווירית שלנו הגיבו ופגעו באחד המטוסים”, טען הצבא הסורי.

אתמול סיירו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הקבינט המדיני-ביטחוני ברמת הגולן (בתצפית בהר אביטל), וקיבלו סקירות מפי הרמטכ”ל, מפקד פיקוד הצפון ומפקד עוצבת הבשן. הסיור הוא במסגרת העמקת ידע לחברי הקבינט.

רה”מ בנימין נתניהו אמר בסיור: “אני מסיים עכשיו סיור שערכנו הבוקר בפיקוד הצפון עם חברי הקבינט. אני מתרשם מהעבודה הגדולה שצה”ל עושה כאן כדי להגן על גבולותינו ולהגן על מדינתנו. פנינו לשלום, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ואני לא מציע לאיש שינסה אותנו.

נתניהו בגבול הצפון. צילום: לע”מ
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.