עו"ד איתמר בן-גביר מראשי תנועת 'עוצמה יהודית' עשוי להתמנות לוועדה למינוי שופטים – דווקא כנציג האופוזיציה, כך דווח היום (חמישי) ב'ישראל היום'.

כזכור, טרם הבחירות דרש בן-גביר את ראשות ועדת החוקה, אולם מכיוון שנותר מחוץ לכנסת יש מי שכבר מתכננים את הצעדים שיהפכו אותו לבעל השפעה על אופיו ומהותו של בית המשפט. על פי הדיווח, לאחרונה התקיימו מגעים בנושא בינו לבין גורמים בסיעת הליכוד.

בן-גביר אישר את הדברים, אולם טען כי טרם קיבל החלטה בנושא. "נכון שיש לי קווים אדומים שונים משל החברים ברשימה, למשל בסוגיית פינוי עמונה, שבה סמוטריץ' נשאר בקואליציה ואני לא הייתי עובר עליה בשקט, אך צריך קודם לראות את קווי היסוד של הממשלה, ורק אז להחליט".

הוא הוסיף ואמר: "מבחינת השמאלנים, המקום בוועדה למינוי שופטים שמור לאבא שלהם, אבל עם ישראל רוצה שינוי יסודי במערכת המשפט. הבחירות הללו היו על השינוי המתבקש והעם אמר את דברו.

לא ניכנס לאילו תפקידים אקבל ולהסכמות הקיימות, שאני מניח שיכובדו, אבל אני מתאר לעצמי שברור לכולם, שכשעורך דין עם ניסיון עשיר מתמנה לח"כ, אך טבעי שהוא יעסוק בתחום המשפטי ויעזור למערכת המשפט לעשות את השינוי המתבקש", כך לדברי בן-גביר.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.