נשיא ארה”ב ויו”ר בפגישתם בבית לחם. צילום: רויטרס

חוק נכנס לתוקף – והסיוע האמריקני לפלסטינים הופסק: כך דווח ב-. מדובר בחוק אשר מקזז את הכספים שהרשות מעבירה למשפחות מחבלים ולאסירים ביטחוניים מהסיוע האמריקני שמועבר לפלסטינים.

החוק דורש כי הסיוע האמריקני בשטחים וברצועת עזה “שמתעדפים את הרשות באופן מובהק” ייעצרו, אלא אם מזכיר המדינה מאשר כי הרשות עמדה בארבע תנאים: הפסקת התשלום למחבלים, ביטול חוקים המאשרים פיצויי, נקיטת אמצעים משמעותיים נגד טרור פלסטיני ו”גינוי פומבי” וחקירה של מעשי אלימות אלו.

חוק טיילור פורס נקרא על שמו של צעיר אמריקני שנרצח על ידי מחבל ערבי ביפו במרץ 2016, בפיגוע דקירה בו נפצעו גם 11 נוספים.

החוק המקביל בישראל עבר באחרונה את אישור ועדת חוץ וביטחון של הכנסת לקראת קריאה שנייה ושלישית. בשבוע שעבר דווח בחדשות כי יו”ר הקואליציה ח”כ דוד אמסלם (הליכוד) הגיש רוויזיה על החוק שאושר בניגוד לעמדת משרד הביטחון. גורמים בוועדה חושדים כי מי שתוקע את החוק הוא למעשה ראש הממשלה נתניהו בעצמו.

תקציב קרן הסיוע האמריקני עוד לא אושר

במקביל לכך, לפי i24news, תקציבה של קרן הסיוע האמריקנית, ה-, עוד לא קיבל אישור לקראת השנה הבאה ולכן לא מצליח לגבש את המיזמים הבאים שלו. הקפאת המימון גרמה לעצירה של תכניות שמופעלות על ידי סוכנויות בינלאומיות.

גורם פלסטיני אישר את הדיווח ואמר כי ממשל טראמפ אמר לרשות כבר במהלך ינואר כי הוא בוחן מחדש את תקציב הסיוע לפלסטינים. עוד אמר הגורם כי האמריקאים הודיעו לפלסטינים כי לאור יחסם כלפי וושינגטון לאחר ההכרה בירושלים, הסיוע הוקפא.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.